1. Dziś rozpoczyna się ADWENT i nowy rok liturgiczny. Adwent to czas gotowości na powtórne przyjście Jezusa na końcu czasów. W tym czasie wspominamy także pierwsze przyjście Jezusa i przygotowujemy się na pobożne przeżycie Świąt Bożego Narodzenia.

2. W tygodniu /w adwencie/ codziennie o godz. 17.00 będą RORATY czyli Msza Święta wotywna o Najświętszej Maryi Pannie. Zapraszamy na Roraty. Chcemy z Maryją najlepszą nauczycielką oczekiwać na spełnienie się Boskich obietnic.
*Spowiedź adwentowa, na Boże Narodzenie, będzie w naszej Parafii w sobotę 21 grudnia.

3. Na pierwszej Mszy Świętej /dzisiaj/ zostały pobłogosławione OPŁATKI. Do każdej rodziny przyniesie je pan organista (Adam Szlachta) lub pan kościelny (Wacław Cygan). Ofiary za opłatki składane służbie kościelnej (organiście i kościelnemu) stanowią częściowe wynagrodzenie za ich codzienną posługę w Kościele przez cały rok. Zachowajmy ten starodawny i staropolski zwyczaj przyjęcia opłatków tą drogą. Zwyczaj ten świadczy o rodzinnej więzi wspólnoty parafialnej.

4. Dzisiaj po południu: o godz. 15.30 – Nieszpory; o 16.00 – Msza Święta.
*Przy naszym Sanktuarium jest zorganizowany KIERMASZ ozdób świątecznych wykonanych przez Wychowanków Domu Dziecka MOJA RODZINA z Pawlikowic –od Księży Michalitów. Nagródźmy ich pracowitość i twórczość.
*W zakrystii można nabyć ŚWIECE CARITAS na stół wigilijny. Ofiara za świece jest przeznaczona na rzecz dzieci z ubogich rodzin.

5. Na wzór ubiegłych lat organizowany jest XIII Konkurs Szopek Tradycyjnych i Krakowskich dla dzieci szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej. Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami do wzięcia udziału w tym Konkursie. Szczegółowe informacje na stronie w internecie lub u Lokalnej Grupy Działania Turystyczna Podkowa.

6. We wtorek – wsp. św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
Pierwszy czwartek – Nowenna do Bł. Anieli Salawy.
*Złożenie profesji wieczystej przez kandydatów do Trzeciego Zakonu i spotkanie franciszkańskie.
*Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III o godz. 17.00.
Pierwszy piątek - spowiedź od godz. 15.30; w Olszowicach, o 17.30.
*Spotkanie grzecznych dzieci ze świętym Mikołajem w Kościele – w piątek po roratach.
Pierwsza sobota – wizyta u CHORYCH z posługą sakramentalną, od godz. 8.30.

7. W niedzielę /8 XII/ - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
*Na Sumie uroczyste przyjęcie nowych ministrantów do Służby Ołtarza.
*Taca w przyszłą niedzielę – na budowę kościoła w Krakowie, na Osiedlu ZŁOCIEŃ.

8. Duszpasterska Rada Parafialna będzie działać w dwóch sekcjach: Sekcja Ekonomiczno-gospodarcza i Sekcja Liturgiczno –charytatywna. Spotkanie Sekcji Liturgiczno-charytatywnej będzie w ten czwartek 5 grudnia, o godz. 18.00. Spotkanie Sekcji Ekonomiczno-gospodarczej we wtorek 10 grudnia, o godz. 18.00.

9. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i za ofiarę na środki czystości. W tym tygodniu o sprzątanie w sobotę, o godz. 8.00 prosimy Rodziny z pominiętej przez pomyłkę części rejonu Łysej Góry II.

10. W środę odbył się pogrzeb ś.p. Jana Prus Paygerta. WIECZNE ODPOCZYWANIE RACZ MU DAĆ, PANIE.

INTENCJE MSZALNE: 2 XII – 8 XII 2013 r.

Poniedziałek:

1) +Krzysztof Sułowski.

2) +Wiktoria +Melchior Woś.

17.00:

1) +Barbara Tylek –od Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i Pracowników ZPO w Sieprawiu.

2) +Gabriel Grzybek +Genowefa ż.

Wtorek:

1) +Krzysztof Sułowski.

2) +Andrzej +Wiktoria +Józef Zubek.

17.00:

1) +Stanisław Siatka 12 r. śm.

2) +Henryk Matoga –od chrześniaka Stanisława z rodziną.

Środa:

1) +Krzysztof Sułowski.

2) +Barbara Tylek –od męża i córeczek.

17.00:

+Zofia Rosół –od Pracowników i Podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Konarach.

Czwartek:

1) +Krzysztof Sułowski.

2) +Piotr Dębski –od Ali Marek.

17.00:

1) +Barbara Tylek –od rodziców.

2) +Ignacy Baran w 13 r. śm.

Piątek:

6.30:

1) +Zofia +Stanisław Galas.

2) +Józefa (fem.) Wielgus +Danuta c.

+Krzysztof Sułowski.

Sobota:

1)+Krzysztof Sułowski.

2) +Stanisława (fem.) Firek –od syna Bogdana z żoną i dziećmi.

17.00:

1) +Helena Sałach 11 r. śm. +Piotr m. +Zbigniew s.

2) O zdrowie i Błog. Boże za wstawiennictwem Bł. Anieli Salawy dla całej Rodziny.

Niedziela:

+Melchior +Wiktoria Woś.

8.00:

+Anna Pitala 9 r. śm. +Alfons m. +Tomasz wnuk.

9.30:

+Jan Przęczek +Zofia ż. +Irena c. +Jan i +Józef zięciowie.

11.00:

ZA PARAFIAN.