1. Dziś rozpoczyna się ADWENT i nowy rok liturgiczny. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez który wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje nasze dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Adwent to pobożne i radosne oczekiwanie. Zachęcamy do udziału w roratach, czyli Mszy Świętej o Najświętszej Maryi Panie. Roraty będą o godz. 17.00. Pierwsze roraty – jutro.
*Spowiedź adwentowa, na Boże Narodzenie, będzie w naszej Parafii w sobotę, 16 XII.
*Program duszpasterski, w tym roku, w Polsce, będzie realizowany pod hasłem ”Duch, który umacnia miłość”. Zostanie rozwinięta tematyka kolejnego sakramentu chrześcijańskiego w tajemniczenia, jakim jest sakrament bierzmowania.

2. Na pierwszej Mszy Świętej zostały pobłogosławione OPŁATKI, które będą przyniesione do każdej rodziny przez pana organistę (Adam Szlachta) lub pana kościelnego (Wacław Cygan). Ofiary przy tej okazji są częściowym wynagrodzeniem Służbie Kościelnej za ich codzienną posługę przez cały rok.

3. Dzisiaj po południu: godz. 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta..
*W Strażnicy Kultury w Świątnikach Górnych, o 19.00 KONCERT MUZYKI DAWNEJ.

4. Poniedziałek – wsp. św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Patronalne święto górników.
Wtorek - rozpoczęcie Triduum przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
Środa - wsp. św. Mikołaja, biskupa.
Czwartek – pierwszy czwartek. Nowenna do Bł. Anieli Salawy.
*Spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
*Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III.
Piątek - UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY.
O godz. 17.00 – poświęcenie medalików, które zostaną przekazane dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej.

5. W przyszłą niedzielę przy naszym Sanktuarium będzie zorganizowane KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY przez Bonifraterską Fundację Dobroczynną z Konar.

6. W zakrystii do nabycia ŚWIECE CARITAS – WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM.

7. We wtorek, po roratach, na Plebanii – spotkanie Sekcji Charytatywnej DRP.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na dekoracje adwentowe.
*O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy rodziny z ulicy Dworskiej, spod numerów: 54 – 75.

9. Zapraszamy do udziału w XVII Konkursie Szopek Tradycyjnych i Krakowskich. Prace należy składać do 12 grudnia w Domu Kultury w Sieprawiu. Wręczenie nagród odbędzie się 14 stycznia w Starym Kościele w Sieprawiu. Regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej LGD Turystyczna Podkowa oraz w Domu Kultury.

10. Wójt Gminy Siepraw zaprasza na zebrania wiejskie – 8 XII (piątek) o godz. 18.00 w sali konferencyjnej przy hali sportowej w Sieprawiu oraz 9 XII (sobota) w sali gimnastycznej przy Szkole w Łyczance. Szczegółowy program zebrań jest na stronie internetowej gminy oraz na tablicach ogłoszeń.

11. Do wieczności odszedł śp. Marian Sobczyk. Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie.