Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. We wszystkie dni, z wyjątkiem niedziel i uroczystości, odprawiana jest Msza Święta o Matce Bożej, zwana roratnią. Roraty będą od jutra (poniedziałek), o godz. 18.00; w Olszowicach w piątki, o godz. 18.00.

Codziennie przed roratami o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji polecajmy miłosierdziu Bożemu naszą Ojczyznę i Kościół. Na roraty zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież.  Dzieci będą otrzymywały specjalne obrazki, będą również konkursy.

Zachęcamy do nabycia caritasowych świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Po południu, o godz. 15.30 nieszpory; o 16.00 – Msza Święta.

Spowiedź adwentowa, na Boże Narodzenie w naszej parafii będzie w piątek 17 XII.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek - Na Mszę św. o 18.00 i spotkanie zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii i ich rodziców

Wtorek – Święto św. Andrzeja Apostoła, brata Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa.

Środa – o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek – Pierwszy czwartek miesiąca. O 17.30 Nowenna do Bł. Anieli Salawy z modlitwą o rychłą kanonizację naszej Błogosławionej Rodaczki. Na Mszę św. o 18.00 i spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania.

Piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego (żył w XV w.), prezbitera, jezuity, jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.
Pierwszy piątek - spowiedź od godz. 16:30, w Olszowicach od 17:30.

Sobota – Pierwsza Sobota. Odwiedziny u chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30 Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Apostolskiej w salce nad zakrystią.

Chętnych, którzy chcieliby ofiarować choinki do „żywej szopki” przy naszym Sanktuarium prosimy o kontakt z ks. Diakonem.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego. W sobotę, o godz. 8.00, prosimy Parafian z ulicy Parkowej, od numeru 76 do 108.

W bieżącym numerze tygodnika „Niedziela” znajdziemy tematy wprowadzające w czas Adwentu; w numerze „Gościa Niedzielnego” jest dołączony Kalendarz na Rok 2022.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, wszelkiego błogosławieństwa. Niech święci patronowie wypraszają potrzebne łaski.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Edwarda Szczurka i śp. Bogusława Urbanika. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…