Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. We wszystkie dni, z wyjątkiem niedziel i uroczystości, odprawiana jest Msza Święta o Matce Bożej, zwana roratnią. Roraty będą od jutra (od poniedziałku), o godz. 18.00. Dzieci będą otrzymywały specjalne obrazki, będą również konkursy. Na pierwsze Roraty w poniedziałek prosimy dzieci, aby przyniosły podpisane papierowe serduszka. Będzie losowanie, jak co roku, figurek Matki Bożej.

Zachęcamy do nabycia caritasowych świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świece od 10 zł.  Po południu, o godz. 15.30 nieszpory; o 16.00 – Msza Święta.

Codziennie w tygodniu (w dni powszednie) przed wieczorną Mszą św. o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Wszystkich zapraszamy na chwilę adoracji.

Na pierwszej Mszy Świętej zostaną (zostały) pobłogosławione OPŁATKI. Będą one doręczone do każdej rodziny przez organistę – pana Adama Szlachtę lub przez kościelnego – pana Krzysztofa Kowalczyka. Już od jutra, w ten sposób opłatki będą doręczane poszczególnym rodzinom. Plan doręczenia opłatków przez p. kościelnego wywieszony jest w gablotkach. Ofiary przy tej okazji stanowią częściowe wynagrodzenie za całoroczną posługę (organisty i kościelnego) w Kościele.

Spowiedź adwentowa, na Boże Narodzenie w naszej parafii będzie w środę 20 grudnia.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek - wspomnienie św. Barbary, patronki górników i hutników.

Środa - wspomnienie św. Mikołaja, biskupa Miry (dzisiejsza Turcja) żyjącego na przełomie III i IV w. Patrona chrześcijańskiej dobroczynności. O 17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek - wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Żyjącego w IV wieku. Patrona pszczelarzy. O 17.30 nowenna do bł. Anieli Salawy. O godz. 18:00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

Piątek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Spotkanie dla Grupy Apostolskiej po wieczornej Eucharystii.

Sobota- o godz. 10 w salce na plebani spotkanie dla Małego Apostoła i scholii. Zachęcamy wszystkie rodziny z dziećmi do uczestnictwa w niedzielnej eucharystii o godz. 11 z specjalnym kazaniem dla dzieci.

16 grudnia (w sobotę) planowane jest po Mszy św. o 18.00 uroczyste zaświecenie choinki na placu przed plebanią. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

W najbliższych dniach rozpoczną się przygotowania do budowy „Żywej Szopki”.

W przyszłą niedzielę przy naszym Sanktuarium Schola Emmanuel będzie prowadziła kiermasz stroików oraz ozdób na Święta Bożego Narodzenia. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dalszy rozwój scholii.

Dziękujemy parafianom z ulic: Kalinowa i Zacisze za zebrane ofiary na sprzątanie kościoła. Dziękujemy także tym, którzy podjęli się trudu zbierania ofiar na ten cel.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, miesięczników „Mały Gość” i „Staś” dla dzieci i „Głos św. Franciszka” oraz naszej gazetki parafialnej „Archanioł”. W „Niedzieli polecamy artykuł pt. „Mamy prawa, ale też obowiązki”.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zofię Kalarus i

śp. Annę Gubała. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

- Grupa Teatralna „PŁOMIENIE KULTURY” zaprasza do Remizy OSP w Łyczance na przedstawienie pt. „Zapomniany diabeł” w niedzielę 3 grudnia o godzinie 17.00

Dochód ze spektaklu zostanie przeznaczony na sztandar Szkoły Podstawowej w Łyczance.

W zeszłym tygodniu po przedstawieniach zebrano na cele charytatywne 4120 zł dla Artura Chwistka oraz 4500 zł dla rodzeństwa Madzi i Tobiasza Szczurków. Serdecznie dziękujemy.

- 17 grudnia w niedzielę na hali sportowej w Sieprawiu odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych przygotowany przez placówki oświatowe i organizacje społeczne z terenu Gminy Siepraw.

Kiermasz połączony jest w występami artystycznymi uczniów szkół i przedszkoli,

zapraszamy od 14.00 do 19.30 na halę sportową. W trakcie wydarzenia zostaną wręczone nagrody w konkursie szopek tradycyjnych i krakowskich. Szczegółowy program na plakatach.

- Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Turystyczna Podkowa, Parafia Rzymskokatolicka św. Michała Archanioła w Sieprawiu, Gmina Siepraw oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sieprawiu serdecznie zapraszają na Wystawę „XXII Konkursu Szopek Tradycyjnych i Krakowskich”.

Szopki będzie można obejrzeć przez dwie niedziele, 3 i 10 grudnia 2023r. w godzinach od 8:00 – 17:00 w Starym Kościele w Sieprawiu, natomiast finał odbędzie się 17 grudnia 2023 r. (niedziela) o godz. 14:00 na Hali sportowej w Sieprawiu.

Podczas wystawy będzie można oddać głos na najładniejszą szopkę, jak i przekazać datki na zakup „Nagrody Publiczności”.

Serdecznie zapraszamy.