1. Przeżywamy okres Wielkiego Postu. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach i w Drodze Krzyżowej. Gorzkie Żale – w niedzielę, o godz. 15.00; Droga Krzyżowa w piątek: z udziałem dzieci – o 16.00, z udziałem dorosłych (wspólna) po Mszy Świętej o 17.00, z udziałęm młodzieży – o 20.00; w Olszowicach – o godz. 18.00.

*W Polsce za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (gdy się jest w łasce uświęcającej i ofiaruje się modlitwę w intencjach Ojca Świętego).

*Drogę Krzyżową w ten piątek, po Mszy Świętej o 17.00 poprowadzi, Duszpasterska Rada Parafialna.

2. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II „Ne lękajcie się!”

3. W liście pasterskim na Wielki Post abp Marek Jędraszewski zaprasza wszystkich wiernych Archidiecezji Krakowskiej, do codziennego pielgrzymowania do kościołów stacyjnych. Pielgrzymka ma charakter pokutny i ma na celu umocnić więź wiernych z Biskupem i Kościołem

W I Tygodniu Wielkiego Postu Kościołami Stacyjnymi są:

Poniedziałek – Łagiewniki, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Wtorek - Św. Józefa Osiedle Kalinowe,

Środa - Kościół Mariacki.

Czwartek - Świętej Katarzyny Św. Rita.

Piątek - ŚŚ. Piotra i Pawła.

Sobota - Św. Szczepana.

*Msze Święte będą o godz. 19.30. Zawsze będzie im przewodniczył biskup (on też wygłosi homilię) Składka zebrana podczas Eucharystii ma być przeznaczona na konkretne dzieła charytatywne tego stacyjnego Kościoła.

4. U nas we wtorek o godz. 17.00, spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II Gimnazjum.

5. W sobotę (11 marca) rozpoczęcie nowenny do św, Józefa (w tym roku uroczystość ze względu na niedzielę będzie obchodzona 20 marca).

6. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Lipowej, spod numerów: 4 – 20.