Przeżywamy okres Wielkiego Postu. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Niedzielę o 15:00, Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o 17:00, wspólna po Mszy Świętej o 18:00, dla młodzieży o 20:00; w Olszowicach o godz. 18:00.
Dzisiaj przy naszym Sanktuarium odbywa się zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie organizowana przez Caritas.

Kalendarz liturgiczny:
Środa - Po Mszy św. o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Piątek – Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00, dla wszystkich po Mszy św. o 18.00, dla młodzieży o 20.00. W Olszowicach o 17.30

Po Mszy Św. wieczornej o 18.00 będzie Droga Krzyżowa oparta na cytatach z dzienniczka bł. Anieli Salawy z towarzyszeniem zespołu „Noro-Lim”. Po nabożeństwie można będzie złożyć ofiarę na rozwój kultu bł. Anieli Salawy.

Sobota – 100 rocznica śmierci bł. Anieli Salawy. Po Mszach św. o 6.30 i 18.00 nowenna do bł. Anieli Salawy. Główne uroczystości rocznicowe będziemy obchodzili we wrześniu w czasie uroczystości odpustowej.

W przyszłą niedzielę przy kościele będzie prowadzona kwesta organizowana przez Fundację Serce Pełne Nadziei” dla 7-letniej Wiktorii chorej na zespół Downa na rehabilitację oraz sprzęt ortopedyczny.

Również w przyszłą niedzielę na Mszach św. będzie prowadzone rozważania o męce Pańskiej na podstawie Całunu Turyńskiego.

Organizowany jest wyjazd do Myślenic na Misterium Męki Pańskiej. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii do dnia 15.03.2022. Wyjazd z parkingu przy Sanktuarium 19.03.2022 (sobota) o godz. 15.00.

Zakończyły się prace remontowe polegające na wymianie blachy w rynnach na kościele. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 127 900 zł.
Składam serdeczne podziękowania za ofiary złożone na ten cel. Bóg zapłać.

W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na Caritas.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o 8.00 prosimy Rodziny z ulicy Krętej spod numerów od 6 do 40.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, miesięcznik „Miłujcie się” i inne czasopisma.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Franciszka Sołtysa i śp. Lucynę Kulerz, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 7.03. o godz. 14.00. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…