1. Dzisiaj, w Łagiewnikach, odbywa się uroczystość beatyfikacji służebnic Bożych: matki Zofii Czeskiej /założycielki sióstr prezentek/ i matki Małgorzaty Szewczyk /założycielki sióstr serafitek/.

2. W naszym kościele Msze Święte – jak zwykle. Po południu: godz. 15.30 – Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa; godz. 16.00 – Msza Święta.

3. Poniedziałek – wsp. bł. Bogumiła, biskupa, *O godz. 19.00 – katecheza przedchrzcielna.
Wtorek - wsp. św. Barnaby, apostoła.
*17 rocznica śmierci proboszcza, Ks. Antoniego Rusinka. Msza Św. za duszę +Ks. Antoniego – we czwartek, o godz. 18.00.
Środa - wsp. bł. Juliana Nowowiejskiego, biskupa, Piotra Dańkowskiego, prezbitera, Jana Brunona Zembola, brata zakonnego i Towarzyszy, męczenników II wojny światowej.
Czwartek - wsp. św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
Piątek - wsp. bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
Sobota - wsp. bł. Jolanty, zakonnicy.

4. W sobotę odbędzie się Lokalny Dzień Wspólnoty w Sieprawiu. Weźmie w nim udział młodzież Grup Apostolskich i Małego Apostoła z kilku sąsiednich Parafii. Msza Święta z udziałem młodzieży – o godz. 10.00.

5. W przyszłą niedzielę, na sumie, uroczyste udzielenie sakramentu chrztu świętego.
*O godz. 11.00 – dodatkowa Msza Święta, która zostanie odprawiona przy Kapliczce Matki Bożej Pocieszenia w Łyczance, w intencji: o Bł. Boże dla Parafian z Łyczanki.
*Ofiary w przyszłą niedzielę – jak w każdą trzecią niedzielę – składamy na Inwestycje
PARAFIALNE.

6. Bóg zapłać za JERYCHO w SIEPRAWIU. To był BŁOGOSŁAWIONY CZAS.
Przeżyliśmy nieustanną Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie trwającą siedem dni i siedem nocy /30 V – 6 VI/. Na adoracji trwali dorośli, staruszkowie, dzieci i młodzież. Zachowajmy w sercu tę eucharystyczną pobożność. Chrystus jest zawsze z nami w Najświętszym Sakramencie, w tabernakulum. On jest naszą Nadzieją i Siłą w zmaganiu z grzechem, ze złem.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. O sprzątanie Domu Bożego w piątek wieczór prosimy Rodziny z rejonu Wieś I: 250, 169, 1015, 739, 771, 64, 626.
*Bóg zapłać! strażakom z Sieprawia za pomoc w udrożnieniu kanalizacji przy plebanii.

8. Ks. Wojciech Leśniak organizuje w lipcu, w dwóch terminach, wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży na: Obóz Sportowo-rekreacyjny i Obóz Sportowo-językowy. Bliższe informacje u Ks. Wojciecha.

9. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sieprawiu serdecznie zaprasza na Dzień Otwarty Domu Kultury, 16.VI b.r. w godzinach 15.00 – 20.00. Więcej wiadomości na tablicach informacyjnych oraz na stronie internetowej Gminy i facebook’u GOKiS.

10. LKS Karpaty Siepraw zaprasza sympatyków i rodziców młodzieży zrzeszonej w klubie, na zebranie sprawozdawczo- wyborcze w dniu 12.06.2013 r. (środa) w Sali Konferencyjnej przy Hali Sportowej o godzinie 18.30.

11. Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem składa serdeczne podziękowanie za ofiary złożone podczas Kwesty 2 VI b.r. w naszej Parafii dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Złożono kwotę 3.112 zł. Bóg zapłać.

12. Do wieczności odeszli: Ks. Kard. Stanisław Nagy wielki czciciel Bł. Anieli Salawy
i przyjaciel Bł. Jana Pawła II – pogrzeb będzie w Sanktuarium Bł. JPII w Łagiewnikach
w poniedziałek o godz. 17.00 i we wtorek o 11.00; oraz +Antoni Tumielewicz z Leńczy – pogrzeb jutro o 15.00. We wtorek był pogrzeb ś.p. Adama Wielgusa. Niech odpoczywają
w pokoju wiecznym. Amen.

INTENCJE MSZALNE: 10 VI – 16 VI 2013 r.

Poniedziałek, godz. 6.30: +Marian Kowalczyk –od chrześniaka Grzegorza z rodziną.
„ 18.00: 1) +Józef Mentel –od siostry Anny.
2) +Krzysztof Sułowski –od kolegów z „Karpaty-Siepraw”.

Wtorek, godz. 6.30: Dziękczynna za wszystkie łaski.
„ 18.00: 1) +Piotr Baran 3 r. śm.
2) Dziękczynna za nawiedzenie relikwii Bł. Anieli Salawy z prośbą o dalsze Błog. Boże dla dzieci i wnuków.

Środa, godz. 6.30: +Katarzyna Nowak, +Stanisław m. +Aniela Przęczek +Michał m.
„18.00: +Józef Bętkowski –od siostry Eli z rodziną.

Czwartek godz. 6.30: +Helena +Stanisław Bętkowscy, +Maria c. +Albert zięć.
„ 18.00: 1) +Ks. Antoni Rusinek 17 r. śm.
2) W intencji Szymona Matogi – o Błog. Boże i potrzebne łaski, od przyjaciół.

Piątek godz. 6.30: 1) +Anna Szablowska –od syna Jacka.
2) +Michał Kowalczyk –od córki Anny z mężem.
„ 18.00: +Antonina Sala –od szwagierki Michaliny Król.

Sobota godz. 6.30: +Stanisław Matoga.
„ 10.00: W intencji uczestników Młodzieżowego Dnia Wspólnoty LDW.
„ 18.00: 2 ROCZNICA URODZIN ADRIANKI – o Boże Błogosławieństwo.

Niedziela godz. 6.30: +Katarzyna +Tomasz Nawała.
„ 8.00: +Helena Cyrek 3 r. śm. +Józef m.
„ 9.30: +Franciszek Naprawski 15 r. śm.
„ 11.00: W intencji DZIECI OCHRZCZONYCH DZISIAJ.
„ 11.00: Przy Kapliczce M.B.Pocieszenia w Łyczance:
o Błog. Boże dla Parafian z Łyczanki.
„ 16.00: +Henryk Matoga 4 r. śm. ++rodzice.