Niedziela w Oktawie Bożego Ciała. Po Sumie o 11.00 – procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Nie będzie nabożeństwa czerwcowego po południu. Msza św. popołudniowa o 16.00.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Procesji Bożego Ciała, przygotowali Ołtarze, udekorowali trasę i ją zabezpieczali.

Zachęcamy do udziału w procesji eucharystycznej w Oktawie Bożego Ciała (do czwartku) podczas nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30 oraz w Mszy Świętej. Zapraszamy dzieci sypiące kwiaty, dzwoniące na dzwoneczkach, dzieci pierwszokomunijne.

Dzisiaj Fundacja „Serce Pełne Nadziei” prowadzi przed kościołem kwestę na leczenie i rehabilitację 6-letniego Aleksandra cierpiącego na zanik kości udowej.

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek - wspomnienie św. Antoniego z Padwy (1195-1231), kapłana franciszkańskiego i doktora Kościoła, wybitnego kaznodziei, patrona osób i rzeczy zaginionych.

Środa - wspomnienie bł. Michała Kozala (1893-1943), biskupa i męczennika z obozu w Dachau w czasie II wojny światowej.

Piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie będzie obowizywać wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

III piątek miesiąca. Zapraszamy do uczestnictwa w modlitewnym Jerycho.

Wystawienie Najśw. Sakramentu będzie w prezbiterium (w ołtarzu głównym).

Rozpoczęcie koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00, zakończenie Apelem Jasnogórskim o 21.00. Spotkanie dla Grupy Apostolskiej po wieczornej Mszy Świętej.

Sobota - wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Mari Panny i Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, artysty – malarza, uczestnika powstania styczniowego 1863 roku i zakonnika, który oddał się posługiwaniu ubogim i z myślą o nich założył dwa zgromadzenia zakonne. Zmarł 25 XII 1916 roku w Krakowie. O godz. 10 w salce na plebani spotkanie dla scholii i Małego Apostoła.

W następną niedzielę (3 niedziela miesiąca) składka na inwestycje.

W niedzielę 25 czerwca przy naszym Sanktuarium będzie odbywał się Festyn Parafialny, na który serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Zachęcamy do zaangażowania się w to dzieło poprzez upieczenie ciasta, przygotowanie dań a także do sponsorowania np. nagród na loterię. Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii. Już dzisiaj informujemy, że wieczorna Msza niedzielna w tym dniu będzie odprawiana wyjątkowo o godz. 15:00.

O wsparcie na sprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy parafian z ulicy: Zielonej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, gazetki parafialnej „Archanioł” oraz nowego kwartalnika „Magazyn Niedziela” w cenie 15 zł. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł pt. „Tylko nie przy dzieciach”.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysławę Dobosz. Polecajmy jej duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…