1. Przeżywamy OKTAWĘ BOŻEGO CIAŁA. Codziennie procesja eucharystyczna po Mszy Świętej wieczornej. Dzisiaj – procesja – po Sumie.
Po południu: godz. 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.

2. Bóg zapłać za przygotowanie Ołtarzy na procesję Bożego Ciała i wszystkim za liczny udział w procesji. Dziękujemy Orkiestrze Sieprawiance, Ochotniczym Strażom Pożarnym, Pocztom Sztandarowym, niosącym feretrony, dzieciom pierwszo komunijnym, sypiącym kwiaty, dzwoniącym na dzwoneczkach i wszystkim wspólnotom formacyjnym i modlitewnym – młodzieżowym i dorosłych.

3. Środa - wsp. Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
*O godz. 16.00, w Starym Kościele, odbędzie się KONCERT UCZNIÓW SZKOŁY MUZYCZNEJ ze Świątnik Górnych. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
Czwartek – Zakończenie Oktawy Bożego Ciała z uroczystą procesją eucharystyczną..
*Po procesji zakończenie roku formacyjnego Małego Apostoła i Grupy Apostolskiej w Starym Kościele.
*O 17.00 – spowiedź na zakończenie roku Szkolnego.
Piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (zwalnia z wstrzemięźliwości).
*Można uzyskać odpust zupełny za odmówienie aktu zadośćuczynienia: „Najmilszy Jezu”.
*Msze na zakończenie roku szkolnego /piątek/: 8.00 dla Gimnazjum, 9.00 dla Szkoły Podstawowej z Sieprawia i Łyczanki. 9.00 w Olszowicach.
Sobota - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Odpust w Rzeszotarach -suma o 11.00.

4. W dniach 10-16 lipca pójdzie XXXIV Piesza Pielgrzymka z Trzemeśni na Jasną Górę.
Zapisy w kościele w Trzemeśni - do 6 lipca. Telefon kontaktowy 726-094-420.

5. W dniach 27 i 28 czerwca (wtorek, środa) odbędzie się dwudniowy wyjazd wakacyjny organizowany przez Parafię i Gminę Siepraw. W planie min.: Święty Krzyż, Starachowice, Krzemionki Opatowskie i inne ciekawe miejsca. Koszt – 80 zł dzieci, 100 zł dorośli - obejmuje nocleg, śniadanie oraz bilety wstępu. Pozostałe posiłki na koszt własny. Należy zabrać śpiwór. Zapisy po każdej Mszy Świętej w zakrystii.

6. Dzisiaj – DRP zbiera ofiary na posadzkę do Starego Kościoła. Na ten cel od IV Ołtarza na Boże Ciało złożono 600 zł. Bóg zapłać.
*Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego prosimy Rodziny z Łyczanki, ul. Ogrodowa od nr 2 do numeru 21.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W aktualnym numerze Niedzieli Małopolskiej polecamy m.in. tekst pt. „Ubogaciły wszystkich” o koncercie papieskim w Sieprawiu.

8. 20 czerwca, o godz. 18.00, w Sali konferencyjnej przy hali sportowej w Sieprawiu, odbędzie się spotkanie na temat instalacji odnawialnych źródeł energii. Dofinansowanie tego programu wynosi do 60%. Turystyczna Podkowa z Gminą Siepraw – serdecznie zapraszają. (Ul. Ks. Jana Przytockiego 10).

9. Do wieczności odeszła śp. Aniela Gubała, z Olszowic. Wieczne odpoczywanie, racz jej dać, Panie...