1. Dziś przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
*Msze Święte -jak zwykle. Po południu, o godz. 15.30 – Nabożeństwo czerwcowe – do Najświętszego Serca Pana Jezusa; po nabożeństwie o 16.00 – Msza Święta. *Dzisiaj – przy naszym Sanktuarium, zbiórka do puszek, na Plac Zabaw dla Dzieci z Niepełnosprawnością Intelektualną Szkoły OREW w Myślenicach.

2. Poniedziałek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. *O godz. 11.00 – Msza Święta za duszę śp. Ks. Antoniego Rusinka, proboszcza, odprawiona przez kolegów z jego rocznika święceń, z okazji 25 rocznicy jego śmierci. *O godz. 19.00 – katecheza przed chrzcielna. Chrzest dzieci – w przyszłą niedzielę, na Sumie.
Środa - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek - wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
Piątek - trzeci piątek, JERYCHO W SIEPRAWIU. Na osobistą Adorację Najświętszego Sakramentu można przychodzić w godzinach od 15.00 do 21.00. Adoracja ma miejsce w Kaplicy Matki Bożej Kawęcińskiej. O 15.00 - wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego;
o 21.00 – wspólny Apel Jasnogórski.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych.

4. Za tydzień wypada trzecia niedziela miesiąca. Ofiara - na Remont kościoła św. Marcina.
Wykonane zostało już pokrycie dachu i wieża okuta blachą miedzianą Koszt prac już wykonanych wynosi 97.037,40 zł.
W drugim etapie będziemy wykonywać fumigację - trucie insektów zżerających elementy drewniane, oraz impregnację ścian, sufitu i ławek. Ze względu na niskie temperatury, które spadały nocą poniżej 10 stopni, nie mogliśmy tych prac rozpocząć. W czasie fumigacji nie może spaść temperatura poniżej 10 stopni. Firma SOLINEX z Wrocławia wykona te prace w lipcu bieżącego roku. Dopiero po fumigacji będzie impregnacja. Koszt fumigacji wyniesie 31.200 zł.; koszt impregnacji wyniesie 38.400. Całkowity kosztorys remontu kościoła św. Marcina wynosi 166.500 zł. Otrzymaliśmy dotację: z Urzędu Marszałkowskiego 45.000 zł i od Wojewódzkiego Konserwatora 35.000 zł. Wkład osobisty ze środków parafialnych wynosi 86.500 zł. Prosimy o ofiary na ten cel – na Remont Zabytkowego Kościoła. Do tej pory niewielu Parafian poparło Remont Kościółka św. Marcina. Liczymy na szczery gest, ratujący wielowiekowy sakralny obiekt – pierwszy kościół Parafii Siepraw.

5. Ośrodek Kultury i Sportu oraz Parafia Siepraw serdecznie zapraszają na koncert z okazji 20 lat działalności Ośrodka Kultury i Sportu w Sieprawiu oraz 25 lat posługi kapłańskiej w Parafii Siepraw Księdza Proboszcza Piotra Kluski. Koncert odbędzie się 26 czerwca, przy Sanktuarium bł. Anieli Salawy w Sieprawiu. Rozpoczęcie koncertu o godz. 20.00. W razie niepogody koncert zostanie przeniesiony do hali sportowo widowiskowej w Sieprawiu.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Niedzieli” polecamy m.in. artykuł o parafii w Libertowie.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o godz. 8.00 prosimy Rodziny z ulicy Bukowej i Topolowej.

8. Do wieczności odszedł śp. +Krzysztof Boguszewski. Powierzmy jego duszę Miłosiernemu Bogu. WIECZNE ODPOCZYWANIE, RACZ MU DAĆ, PANIE.