1. Msze Święte – jak zwykle. Po południu: 15.30 – Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa; 16.00 – Msza Święta z udziałem Chóru ORGANUM, który corocznie modli się za swego kolegę filharmonistę, śp. Władysława Żmijewskiego.

2. Środa - wsp. Św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
*Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA i PAWŁA.
*Msze Święte – jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy Świętej wieczornej
(6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i o godz. 18.00; w Olszowicach o 9.30).
*Składka w tę uroczystość jest przeznaczona na „świętopietrze”, czyli na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
*Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie na Plebanii z Duszpasterską Radą Parafialną.
Piątek - Zakończenie nabożeństw czerwcowych
Sobota - Pierwsza sobota. Odwiedziny Chorych z posługą Sakramentalną (od 8.30).

3. Przypominamy Czcigodnym małżonkom przeżywającym w tym roku 50-lecie i 25-lecie pożycia małżeńskiego, że mogą otrzymać okolicznościowe Pasterskie Błogosławieństwo od Ordynariusza naszej Archidiecezji. Zgłoszenia przyjmujemy do końca czerwca. Dotyczy tych małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w roku 1967 lub 1992.

4. We wtorek i środę – wakacyjna wycieczka gminno-parafialna na Święty Krzyż, Krzemionki Opatowskie i do innych ciekawych miejsc. Wyjazd z parkingu przy kościele we wtorek o godz. 7.00. Obowiązkowy śpiwór. Są jeszcze wolne miejsca.

5. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sieprawiu informuje, że wnioski o dopłatę do biletów miesięcznych dla osób posiadających Kartę Dużej Rodziny są przyjmowane od 26 czerwca do 10 lipca 2017 r. w budynku Urzędu Gminy pokój nr 13. Więcej informacji na stronie internetowej Gminy Siepraw oraz na tablicy ogłoszeń.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z Łyczanki, z ulicy Ogrodowej, spod numerów od 24 do 38.

7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W aktualnym numerze Niedzieli Małopolskiej polecamy m.in. tekst „Śpiewaj, rośnij, rozkwitaj” o warsztatach gospel. Jeden z ich organizatorów przyznaje, że są one inspirowane podobnymi warsztatami w Sieprawiu.

8. Zbliża się rocznica Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Z tej okazji Arcybiskup Marek Jędraszewski ustanowił nagrodę dla młodzieży „Młodość – projekt życia”. Termin zgłaszania kandydatów upływa 10 lipca 2017 r. Nagroda przyznawana będzie młodym ludziom, którzy ofiarnie i twórczo angażują się w życie Kościoła oraz środowisk lokalnych śpiesząc z pomocą drugiemu człowiekowi, promocji kultury i edukacji we wspólnotach parafialnych i duszpasterstwach.

9. Rozpoczęły się wakacje. Dzieciom i młodzieży, nauczycielom i wszystkim wyjeżdżającym na urlop, życzymy dobrego odpoczynku. Zawsze pamiętajmy, że jesteśmy uczniami Chrystusa.