Niedziela w Oktawie Bożego Ciała. Po Sumie o 11.00 – procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Nie będzie nabożeństwa czerwcowego po południu. Msza św. popołudniowa o 16.00.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Procesji Bożego Ciała, przygotowali Ołtarze, udekorowali trasę i ją zabezpieczali.

Zachęcamy do udziału w procesji eucharystycznej w Oktawie Bożego Ciała podczas nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30 oraz w Mszy Świętej. Zapraszamy dzieci sypiące kwiaty, dzwoniące na dzwoneczkach, dzieci pierwszokomunijne.

Dzisiaj 3 niedziela miesiąca. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę na inwestycje w naszym kościele.

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi (żył w XVI w.) który zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.

Czwartek - Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała.

Piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie będzie obowiązywać wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą. Ze szkoły w Sieprawiu i Łyczance o godz. 8.00, a w Olszowicach o godz. 9.00. W czasie Mszy św. będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

Sobota - wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Mari Panny.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 ks. Marcin odprawi Mszę św. dziękczynną z racji zakończenia praktyki diakońskiej w naszej Parafii.

÷

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Ogrodowej od nr 2 do nr 40.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, miesięczników „Mały Gość” i „Staś” dla dzieci.