1. Dziś: *wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników Świętego Kościoła Rzymskiego;
*rocznica kreowania kardynałem abpa Franciszka Macharskiego;
*zakończenie nabożeństw czerwcowych, o godz. 15.30.
*Po Mszy Świętej, o godz. 16.00, ciąg dalszy peregrynacji relikwii Bł. Anieli Salawy.
Prosimy o przyjęcie relikwii mieszkańców z rejonu Wieś II /od rodziny Wierzbickich– Siepraw 117/.
Poniedziałek – wsp. św. Ottona, biskupa.
Środa - ŚWIĘTO ŚW. TOMASZA, APOSTOŁA.
*Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek - ROCZNICA POŚWIECENIA BAZYLIKI METROPOLITALNEJ W KRAKOWIE. *Pierwszy czwartek. *Nowenna do Bł. Anieli Salawy.
*Formacyjne spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
Piątek - wsp. św. Antoniego Marii Zacarii, prezbitera i św. Marii Goretti dziewicy i męczennicy. *Pierwszy piątek. *Spowiedź od godz. 16.30; w Olszowicach o godz. 18.15. *Wizyta u Chorych, od godz. 8.30.
Sobota - wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. *Pierwsza sobota.

2. Rozpoczęły się wakacje. Dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom i wychowawcom życzymy dobrego odpoczynku. W czasie urlopów i wakacji nie zapominajmy o obowiązkach naszej religii, zwłaszcza o obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedzielę i święta.

3. Msze Święte w czasie wakacji, w tygodniu, będą: rano – codziennie o 6.30, a wieczorem, o godz. 18.00 będą: w środy i w soboty oraz w pierwszy czwartek, w pierwszy i trzeci piątek.

4. 10 lipca przez naszą Parafię będzie przechodzić XXX Piesza Pielgrzymka z Trzemeśni na Jasną Górę. Pielgrzymka zatrzyma się około godz. 16.00 przy naszym kościele. Wolontariuszy chętnych do pomocy w przyjęciu i w przygotowaniu poczęstunku prosimy o kontakt z Księdzem Wojciechem Gazdowiczem.
*27 lipca, około godz. 8.30 /rano/ przyjmiemy Pieszą Pielgrzymkę z Węgier i Słowacji do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.
* zapisy na 33 Krakowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę dla wspólnoty V, grupy I – Myślenice będą prowadzone w dniach 28.07 do 4.08 w parafii Narodzenia NMP w Myślenicach.

5. 19 lipca, nasza Parafia, weźmie udział w ADORACJI WIECZYSTEJ w kaplicy Adoracji w Łagiewnikach /w godzinach 21.00 – 6.00/.

6. Są jeszcze wolne miejsca na wakacyjny wyjazd na Śląsk. Zapisy w zakrystii u Ks. Wojciecha Gazdowicza.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za kwiaty na ołtarze. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z rejonu Wieś I: 502, 515, 886, 615, 808, 129, 734, 884.

8. Urząd Miasta i Gminy Świątniki Górne informuje, że w związku z chwilowym brakiem koszy na odpady, mogą nastąpić opóźnienia w dostarczeniu koszy mieszkańcom Gminy Świątniki Górne przed 1 lipca b.r. … Tymczasowe worki można odebrać u sołtysów Gminy, przewodniczącej rady Osiedla Świątniki Górne oraz w Urzędzie Miasta i Gminy. Gmina Świątniki Górne przeprasza mieszkańców za chwilowe opóźnienia w dostawie koszy.

INTENCJE MSZALNE: 1 VII – 7 VII 2013 r.

Poniedziałek, godz. 6.30: +Halina Gryglaszewska.

Wtorek, godz. 6.30: +Józef Bętkowski –od szwagierki Lucyny.

Środa, godz. 6.30: +Maria Dyrda 25 r. śm. +Franciszek m.
„18.00: +Władysław Kaim –od córki Ewy z rodziną i od syna Marka z rodziną.

Czwartek godz. 6.30: +Józef Suder –od teściowej.
„ 18.00: 4 ROCZNICA ŚLUBU EWY i MARKA MATOGA – dziękczynno-błagalna, za wstawiennictwem bł. Anieli Salawy.

Piątek godz. 6.30: +Maria Kotarba 3 r. śm.
„ 18.00: +Jan Matoga 5 r. śm.

Sobota godz. 6.30: +Stanisław +Helena Kalita +Józef +Emilia Dębska +Zdzisław Łoziński.
„ 18.00: W 25 ROCZNICĘ ŚLUBU DANUTY i JERZEGO – dziękczynno – błagalna.

Niedziela godz. 6.30: +Zygmunt Siatka 18 r. śm.
„ 8.00: +Helena Wielgus 1 r. śm.
„ 9.30: +Magdalena Michalec 7 r. śm.
„ 11.00: W 40 ROCZNICĘ ŚLUBU MARTY i LUCJANA TURCZA – podziękowanie za wspólne przeżyte lata, z prośbą o dalsze zdrowie i Błogosławieństwo Boże.
„ 16.00: +Jerzy Nowak 9 r. śm.