Pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej – adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15:30 nieszpory, o 16:00 Msza Św.

W okresie wakacji Msze Święte będą odprawiane w następującym porządku: codziennie rano o 6:30 oraz wieczorem o 18:00 w środy i soboty. W Olszowicach w piątki o 18.00

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

Środa – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej (1863-1922), zakonnicy, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce. Zasłużona w walce z niewolnictwem w Afryce.

Czwartek - Pierwszy czwartek – po Mszy św. o 18.00 Nowenna do bł. Anieli Salawy z modlitwą o rychłą kanonizację naszej Błogosławionej Rodaczki.

Piątek - wspomnienie św. Jana z Dukli - żyjącego w XV w. pustelnika, a później franciszkańskiego kapłana, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja.

W dniach od 10 do 16 lipca będzie trwała 39 Piesza Pielgrzymka z Trzemeśni na Jasną Górę. Przejście przez naszą Parafię - 10 lipca. Odpoczynek przy naszym kościele o godz. 16.00. Prosimy chętne osoby o pomoc w zorganizowaniu poczęstunku dla Pielgrzymów. Spotkanie organizacyjne – w poniedziałek 4 lipca, o godz. 19.00.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o 8.00 prosimy parafian z ul. Za Potok, Dojazdowa, Wąska, Zarzecze i Sosnowa.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, miesięczników „Mały Gość” i „Staś” dla dzieci, dwumiesięcznika „Miłujcie się”. W „Niedzieli polecamy artykuł „Modlitwy na wakacje”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.