1. Dziś przypada święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
*Msze święte – jak zwykle. Po południu: 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.

2. Poniedziałek – wsp. Św. Kingi, dziewicy.
Wtorek - ŚWIĘTO ŚW. JAKUBA, APOSTOŁA, oraz św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Poświęcenie pojazdów w naszej Parafii będzie po Mszy Świętej o godz. 6.30 i po Mszy Świętej o godz. 18.00.
Środa - wsp. Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.
*Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego będzie czynna w ten wtorek (25 VII), w godzinie od 18.00 do 19.00. Nie będzie czynna w miesiącu sierpniu, z powodu urlopu „DORADCY”.

4. Urząd Gminy Siepraw informuje, że w poniedziałek 24 lipca rozpoczyna się półkolonia wakacyjna. Zajęcia w pierwszym dniu potrwają od 10.00 – 14.30. Dzieci z Sieprawia spotykają się pod halą sportową zaś dzieci z Łyczanki pod budynkiem szkoły skąd zostaną przewiezione do placówki w Sieprawiu. Prosimy o ostrożność na parkingu przy placówkach wypoczynku.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego, w sobotę, o godz. 8.00, prosimy rodziny z ulicy Za Potok nr 1, Dojazdowa 3 – 7 i Wąska 1 – 16.

6. Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski zaprasza na obchody I Rocznicy ŚDM Kraków 2016.
W sobotę, 29 lipca, o godz. 18.00 odbędzie się Koncert na TAURON Arena Kraków. Podczas koncertu zostanie wręczona nagroda Metropolity Krakowskiego „Młodość projekt życia”.
W niedzielę, 30 lipca, o godz. 12.30, w Sanktuarium św. Jana Pawła II – Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Abp. Marka Jędraszewskiego. ( Arcybiskup ma nadzieję, że doświadczenie ŚDM jest wciąż żywe w wielu parafiach i wspólnotach, gdzie ludzie, młodzi i starsi, dzielą się wzajemną miłością i w swojej codzienności budują Kościół, który jest domem dla wszystkich. Zaproszeni są wszyscy, którzy wzięli odpowiedzialność za dzieło ŚDM: parafie, które gościły młodych pielgrzymów, komitety organizacyjne, wolontariusze, bez których niemożliwe byłoby przygotowanie Dni. Zaproszeni są wszyscy, którzy chcą się włączyć w to dzieło dziękczynienia Kościoła Krakowskiego). Tu: odczytać cały tekst zaproszenia.

7. W ostatnim czasie w do naszej kancelarii przychodzą narzeczeni z fałszywymi dokumentami. Jak tacy ludzie dochowają uczciwości małżeńskiej, jeśli już na etapie przygotowania posługują się kłamstwem i oszustwem. Przy tej okazji chcemy poinformować, że internetowe kursy przedmałżeńskie, na mocy decyzji Episkopatu Polski, są nieważne.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9. Do wieczności odszedł śp. Marcin Świdowski. Jego pogrzeb będzie we wtorek, o godz. 15.00. oraz śp. Ryszard Lichoń. Jego pogrzeb będzie we wtorek, o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.