Dzisiaj o godz. 15:30 nieszpory, o 16:00 Msza Św.

W okresie wakacji Msze Święte w tygodniu będą sprawowane w następującym porządku: codziennie rano o 6.30 oraz w środy i soboty wieczorem o 18:00.

Sładka z dzisiejszej niedzieli (trzeciej w miesiącu) przeznaczona jest na parafialne inwestycje.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek - wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, (XV w.) kapłana z zakonu Bernardynów.

Środa - Po Mszy św. O 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek - Święto św. Marii Magdaleny, była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom.

Sobota - Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy (XIV w.). matki ośmiorga dzieci, które przykładnie wychowała, a potem dała początek nowej rodzinie zakonnej zwanej siostrami Brygidkami.

W przyszłą niedzielę, w przeddzień wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po Mszach św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Przy poświęceniu pojazdów można wziąć udział w AKCJI ŚW. KRZYSZTOFA: 1 GROSZ ZA JEDEN KILOMETR, składając ofiarę na pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu służących w ich pracy misyjnej.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o 8.00 prosimy parafian z ul. Dworskiej.

Bóg zapłać wszystkim, którzy zorganizowali przyjęcie pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki z Trzemeśni na Jasną Górę i Pieszej Pielgrzymki z Węgier do Łagiewnik.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, miesięczników „Mały Gość” i „Staś” dla dzieci, dwumiesięcznika „Miłujcie się” oraz bezpłatny „Poradnik dla Rodziców”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp.  Władysława Ożóg i śp. Mieczysława Buksika. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…