O godz. 15:30 nieszpory, o 16:00 Msza Św.

Dzisiaj w przeddzień wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po Mszach św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Przy poświęceniu pojazdów można wziąć udział w AKCJI ŚW. KRZYSZTOFA: 1 GROSZ ZA JEDEN KILOMETR, składając ofiarę na pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu służących w ich pracy misyjnej.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek - Święto św. Jakuba, Apostoła, nazywanego Jakubem Starszym lub Większym. Jest on drugim męczennikiem po św. Szczepanie. Szczególnym miejscem jego kultu i celem pielgrzymek jest Santiago de Compostela w Hiszpanii. Tego samego dnia czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących.

Wtorek - wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

Środa - Po Mszy św. O 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek – wspomnienie Świętych Marty, Marii i Łazarza, to święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus był z nimi zaprzyjaźniony.

÷

Bóg zapłać za ofiary składane na tacę na cele parafialne i inwestycyjne w naszej parafii. Obecnie trwają przygotowania do wymiany drzwi w kościele i poprawy oświetlenia w prezbiterium.

Rodzina i organizatorzy zbiórki dla Basi dziękują za ofiary złożone na jej leczenie. W czasie kwesty w zeszłą niedzielę zebrano 18 018 zł i 14 gr.

4 sierpnia 2022 r. (czwartek) odbędzie się przy naszym Sanktuarium zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD). Zbiórka będzie miała miejsce na parkingu przy punkcie informacyjnym do godziny 13.00. Informacje szczegółowe są na plakatach i ulotkach.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o 8.00 prosimy parafian z ul. Zagórze i Różana.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, miesięczników „Mały Gość” i „Staś” dla dzieci, dwumiesięcznika „Miłujcie się” oraz bezpłatny „Poradnik dla Rodziców”. W tygodniku „Niedziela” polecamy m.in. artykuł „Zakurzone perły” o sytuacji seniorów we współczesnym świecie.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.