O godz. 15:30 nieszpory, o 16:00 Msza Św.

Msze Święte w najbliższym tygodniu będą sprawowane w następującym porządku: codziennie rano o 6.30 oraz w środę, czwartek, piątek i sobotę - o 18:00. W Olszowicach w piątek o 18.00.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli (1491-1556), kapłana i wybitnego teologa. Był założycielem zakonu jezuitów.

Wtorek - wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego (1696-1787), biskupa i Doktora Kościoła. Był gorliwym spowiednikiem, misjonarzem i kaznodzieją, To jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenia ojców redemptorystów.

Środa - Po Mszy św. O 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek - Pierwszy czwartek – po Mszy św. o 18.00 nowenna do bł. Anieli Salawy.

Piątek - wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, (1786-1859), kapłana, proboszcza, gorliwego spowiednika, który miłością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii w Ars koło Lyonu we Francji. Pierwszy Piątek - spowiedź od godz. 16:00, w Olszowicach od 17:30.

Sobota - Pierwsza Sobota. Dzień wynagrodzenia za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17.00. przed Najśw. Sakramentem odmówimy różaniec. O prowadzenie różańca prosimy Różę Różańcową bł. Anieli Salawy. Odwiedziny u chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

3 sierpnia 2023 r. (czwartek) odbędzie się przy naszym Sanktuarium zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD). Zbiórka będzie miała miejsce na parkingu przy punkcie informacyjnym do godziny 14.00. Informacje szczegółowe są na plakatach i ulotkach na regałach z prasą.

W ostatnich dniach zostały przeprowadzone prace porządkowe (koszenie trawy, sprzątanie śmieci i inne) na głównym cmentarzu. Bardzo dziękujemy wszystkim panom, naszym parafianom, którzy bezinteresownie i bezpłatnie wykonali te prace. Wiadomo, że w czasie takich prac niektóre groby mogą być zasypane skoszoną trawą. Bardzo prosimy tych, którzy mają na tym cmentarzu groby swoich bliskich, aby w miarę możliwości już sami zadbali o te groby. Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z ulicy: Górskiej za zebrane ofiary na sprzątanie i kwiaty do kościoła. Dziękujemy także tym, którzy podjęli się trudu zbierania ofiar na ten cel.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, naszej gazetki parafialnej „Archanioł”.