1. Dziś przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.
*Pierwsza niedziela. Po każdej Mszy Świętej ADORACJA Najświętszego Sakramentu.
*Po południu: 15.30 – Nieszpory; o 16.00 – Msza Święta.

2. Po Sumie będzie uroczyste błogosławieństwo pierwszej Róży RÓŻAŃCA RODZICÓW. Jest to wspólnota rodziców modlących się w intencji dzieci. Jeżeli ktoś poczułby potrzebę należenia do Róży Rodziców w intencji dzieci, proszony jest o kontakt w zakrystii.

3. Wtorek - Święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu wyrusza z Krakowa Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w intencji Ojca Świętego i Ojczyzny, pod hasłem: W MOCY BOŻEGO DUCHA. Wejście na Jasną Górę będzie w dniu 11 sierpnia.
Czwartek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera.
Piątek -Święto św. Teresy od Krzyża Edyty Stein, dz. i męcz., patronki Europy.
Sobota - Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

4. Już za miesiąc, będziemy przeżywać odpust ku czci Bł. Anieli Salawie. W tym roku wypadnie on w 15 rocznicę erygowania naszego Sanktuarium Bł. Anieli Salawy.
W Dekrecie erygującym, Kard. Franciszek Macharski wyraził nadzieję, „że ustanowienie tego Sanktuarium spotęguje nabożeństwo do Bł. Anieli Salawy i stanie się ono szczególnym miejscem modlitw o Jej kanonizację”. Sanktuarium stanowią wspólnie: kościół parafialny, Stary Kościół i Pomnik „Naucz nas być wolnymi”.
Na 15 rocznicę istnienia Sanktuarium pragniemy dodać akcent Maryjny. Pamiątką tej rocznicy będzie GROTA NIEPOKALANEJ. Na ten cel będzie zaadaptowany ołtarz w północnej części placu kościelnego.
Prace planowane na ten miesiąc: konserwacja gontów na Starym Kościele, naprawa murów, naprawa ubytków w sanktuarium i Grota Niepokalanej. Prosimy o wsparcie tych dzieł, które będą świadectwem naszej pobożności i więzi z Kościołem.

5. 13 sierpnia, w 28 rocznicę beatyfikacji Anieli Salawy, dziękczynne modlitwy rozpoczniemy Mszą Świętą przy Studzience o godz. 18.00. Następnie pójdziemy w procesji z relikwiami i rozważaniem różańca – pod Pomnik. Przy Pomniku Litania do Bł. Anieli Salawy. Zakończenie w Starym Kościele Apelem Maryjnym, modlitwą za Ojczyznę i uczczeniem relikwii.

6. Spotkanie organizacyjne uroczystości sierpnia i września odbędzie się we środę 7 VIII, o godz. 19.00, na plebanii. O obecność prosimy Duszpasterską Radę Parafialną, Przedstawicieli Gminy, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, Sołtysów, Stowarzyszenia Miłośników Sieprawia, Orkiestry, OSP, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a także duszpasterstwa młodzieży.

7. Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na Piknik, który odbędzie się 10 sierpnia na Kompleksie Sportowym Słoneczny Park w Sieprawiu. Imprezie będzie towarzyszyć Jubileusz Orkiestry Dętej „Sieprawianka”. GOKiS zaprasza również do zapisów na Sieprawski Bieg Przełajowy w dniu 21 września na Górze Rusinki. Szczegóły na stronie internetowej Urzędu Gminy.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy rodziny z ulicy Krakowskiej spod numerów: 22 – 34.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w Niedzieli polecamy m.in relacje z otwarcia wystawy, w której uczestniczyła mieszkanka Sieprawia i opowiadała o bohaterce ekspozycji.

10. Urząd Gminy Siepraw przypomina, iż rolnicy w miesiącu sierpniu mogą składać wnioski o zwrot akcyzy paliwowej.