1. Wczorajszy głos syren, o godz. 17.00 miał na celu przypomnienie nam 76 Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego. Oddajemy cześć i modlimy się za wszystkich, którzy złożyli największą ofiarę za Ojczyznę walcząc i umierając za jej – za naszą - wolność i niepodległość.
*Wyrazem naszej odpowiedzialności za Ojczyznę będzie podjęcie abstynencji w miesiącu sierpniu.

2. Dzisiaj – pierwsza niedziela. Po każdej Mszy Świętej, adoracja Najświętszego Sakramentu.
* O godz. 15.30 Nieszpory; o godz. 16.00 – Msza Święta i Adoracja.
* W dniu dzisiejszym, odpust w Porcjunkuli. Można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, będąc w stanie łaski uświęcającej.

3. Wtorek - wsp. św. Jana Vianneya, prezbitera.
Środa - rocznica poświęcenia rzymskiej bazyliki Najświętszej Maryi Panny.
Czwartek – Święto Przemienienia Pańskiego. Na Jasną Górę wyruszy Piesza Pielgrzymka Krakowska.
* Pierwszy czwartek – Nowenna do Bł. Anieli Salawy z modlitwą o rychłą kanonizację naszej Błogosławionej Rodaczki.
Piątek - pierwszy piątek. Spowiedź święta od godz. 16.00; w Olszowicach, o 18.30.
Sobota - wsp. św. Dominika, prezbitera.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za kwiaty do Ołtarzy. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, prosimy Rodziny z ulicy Ogrodowej, spod numerów: 40 – 49.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W bieżącym numerze NIEDZIELI m.in. o tym jak Detoks cyfrowy może pomóc dzieciom i młodzieży, którzy w czasie pandemii przyzwyczaili się do długiego przebywania w sieci.

6. Do wieczności odszedł śp. +Władysław Wójtowicz.
Zmarł także proboszcz z Parafii Gdów, Ksiądz Kanonik Stanisław Bętkowski. Uroczystości pogrzebowe śp. Ks. Stanisława będą: jutro w Gdowie, o godz. 15.00; we wtorek w Zakliczynie, o godz. 14.00.
Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie…