Dzisiaj przypada 77 Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego. Oddajemy cześć i modlimy się za wszystkich, którzy złożyli największą ofiarę za Ojczyznę walcząc i umierając za jej – za naszą - wolność i niepodległość. Wyrazem naszej odpowiedzialności za Ojczyznę będzie podjęcie abstynencji w miesiącu sierpniu.

Dzisiaj – pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej, adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.30 Nieszpory; o godz. 16.00 – Msza Święta i Adoracja.

Po Mszach św. zbiórka do puszek dla poszkodowanych przez powódź w naszym dekanacie: w Krzyszkowicach i Głogoczowie.

Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek - Odpust w Porcjunkuli. Nawiedzając kościół parafialny można, pod zwykłymi warunkami, uzyskać odpust zupełny, będąc w stanie łaski uświęcającej.

Środa - wsp. św. Jana Vianneya, prezbitera.
Po Mszy św. o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek - Rocznica poświęcenia rzymskiej bazyliki Najświętszej Maryi Panny.
Pierwszy czwartek – Nowenna do Bł. Anieli Salawy z modlitwą o rychłą kanonizację naszej Błogosławionej Rodaczki.

Piątek – Święto Przemienienia Pańskiego.
Pierwszy piątek. Spowiedź święta od godz. 16.30; w Olszowicach, o 18.30.

Sobota - odwiedziny Chorych od godz. 8.30.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za kwiaty do Ołtarzy. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, prosimy Rodziny z ulicy Wrzosowej spod numerów 1 – 45.
"Urząd Gminy  Siepraw przypomina, iż rolnicy w miesiącu  sierpień br. mogą  składać wnioski o zwrot akcyzy paliwowej".

Ośrodek Kultury i Sportu wraz z Parafią w Sieprawiu zapraszają na koncert Zespołu Noro Lim oparty na dzienniczku bł. Anieli Salawy. Koncert odbędzie się 15 sierpnia o godzinie 19.00 w Starym Kościele w Sieprawiu.

Organizowany jest wyjazd do Kalisza i Gniezna w dniach 28-29 sierpnia 2021.Cena wyjazdu 210 zł. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Niedzieli” polecamy m. in. artykuł o świadectwach pątników pielgrzymujących od lat z Krakowską Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę.

Do wieczności Bóg powołał śp. Kazimierza Filipczyka i śp. Andrzeja Górnisiewicza. Powierzmy ich dusze Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.