1. Dziś: - pierwsza niedziela: ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU;
wsp. bł. Edmunda Bojanowskiego.
Msze Święte – jak zwykle. Po południu: 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.

2. Po radosnych Światowych Dniach Młodzieży, przyszedł czas zadumy i smutku po śmierci Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego. Zmarł 2 sierpnia. Pogrzeb był w piątek 5 sierpnia w Krypcie Biskupów Krakowskich w Katedrze Wawelskiej.
Ks. Kardynał Macharski był nam bardzo bliski jako Pasterz i jako Honorowy Obywatel Sieprawia. On konsekrował nasz kościół i On podniósł ten kościół do rangi Sanktuarium Bł. Anieli Salawy. Był wielkim czcicielem Bł. Anieli. Czcił Ją jako Patronkę Nieuleczalnie Chorych.
*Mszę Świętą za duszę śp. Kardynała Franciszka Macharskiego odprawimy 13 sierpnia przy Studzience w 25 Rocznicę Beatyfikacji naszej Rodaczki. Mszę Świętą zamówił pan Wójt i Rada Gminy.

3. Poniedziałek - wsp. św. Dominika, kapłana.
Wtorek - ŚWIĘTO ŚW. TERESY BENEDYKTY O KRZYŻA (EDYTY STEIN), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
Środa - ŚWIĘTO ŚW. WAWRZYŃCA, diakona i męczennika.
Czwartek - wsp. św. Klary, dziewicy.
Sobota - 13 sierpnia.
*ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KALWARYJSKIEJ.
*25 ROCZNICA BEATYFIKACJI ANIELI SALAWY.
Uroczysta Msza Święta dziękczynna za beatyfikację przy STUDZIENCE, o godz. 18.00. Po Mszy Świętej przejdziemy w uroczystej procesji z relikwiami Anieli Salawy do Starego Kościoła, by uczcić Matkę Bożą modlić się za naszą Ojczyznę.
*Prosimy Ochotnicze Straże Pożarne o zabezpieczenie drogi na trasie Procesji.

4. W najbliższą niedzielę 14 sierpnia, o godz. 17.00, w Starym Kościele uczcimy jubileuszową rocznicę beatyfikacji Anieli Salawy koncertem pod tytułem „Na powrót tym, czym w istocie jestem”. Ten godzinny koncert oparty jest na przemyśleniach Anieli Salawy zawartych w Jej „Dzienniku” i oprawionych piękną muzyką zespołu Noro Lim, napisaną przez Rafała Alickiego i Ewę Aksamović. Po koncercie będzie możliwość nabycia płyt z nagranymi fragmentami Dziennika. Płyty będzie można także nabyć po każdej przedpołudniowej Mszy Świętej przy kościele.
Serdecznie zachęcamy do udziału koncercie i do nabycia płyty, która da nam możliwość obcowania ze słowem i przeżyciami naszej Błogosławionej Rodaczki.

5. Bóg zapłać Strażakom z Sieprawia, z Łyczanki i z Olszowic za wywieszenie Banerów głoszących 25-lecie Beatyfikacji Anieli Salawy.
*Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Zarusinki, spod numerów: 1 – 54.

6. Do wieczności odszedł śp. Czesław Przęczek. Pomódlmy się jego duszę i duszę śp. Kardynała Franciszka Macharskiego. WIECZNE ODPOCZYWANIE, RACZ IM DAĆ, PANIE.