1. Dziś święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.
*13 sierpnia – 26 rocznica beatyfikacji Anieli Salawy.
*O godz. 18.00 będzie Msza Święta „sub divo” – pod niebem, przy Studzience Bł. Anieli Salawy. Z tej racji nie będzie Mszy Świętej tutaj w Sanktuarium o godz. 16.00.
*Zachęcamy do licznego udziału w modlitwach dziękczynnych za dar beatyfikacji naszej Rodaczki.
*Po Mszy Świętej, od Studzienki pójdzie procesja z relikwiami do Starego Kościoła. *Przed Obrazem Matki Bożej Sieprawskiej będziemy się modlić za naszą Ojczyznę, odśpiewamy Apel Maryjny, uczcimy relikwie Błogosławionej Anieli.
*Ochotniczą Straż Pożarną prosimy o zabezpieczenie tradycyjnej trasy procesji.

*Dzisiaj gościmy misjonarza z Ugandy, Ojca Adama Plaga. Po każdej Mszy Świętej, przy wyjściu z kościoła, można złożyć ofiarę na potrzeby Misji w Ugandzie.

2. Poniedziałek – wsp. Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.
*O godz. 19.00 – katecheza przed chrzcielna, na Plebanii.
Wtorek - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Rocznica Bitwy Warszawskiej – Cudu nad Wisłą.
*Święto Wojska Polskiego. *Msze Święte -jak w niedzielę (6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 16.00; w Olszowicach o 9.30).
*Na każdej Mszy Świętej – obrzęd błogosławienia ziół i kwiatów.
Środa - wsp. Św. Stefana Węgierskiego, króla.
*Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek - ŚWIĘTO ŚW. JACKA, PREZBITERA, patrona archidiecezji krakowskiej.
Piątek - trzeci piątek – JERYCHO W SIEPRAWIU. Możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu w godzinach od 15.00 do 21.00.
Rozpoczęcie – wspólną Koronką do Bożego Miłosierdzia, zakończenie – Apelem Jasnogórskim.

3. Za tydzień, 20 sierpnia, Procesja Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kalwarii Zebrzydowskiej. W Procesji wezmą udział również przedstawiciele naszej Parafii Trzeci Zakon poniesie relikwie Bł. Anieli Salawy. Chętni do pomocy w niesieniu relikwii są proszeni o kontakt z siostrą przełożoną, siostrą Anną Pietrzyk.

4. W trzecią niedzielę miesiąca – składka na inwestycje parafialne. Spłacamy posadzkę w Starym Kościele. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne: Bóg zapłać.

5. Bonifraterska Fundacja Dobroczynna zaprasza na półkolonie dzieci w wieku od 6 do 12 lat do swojej Stajni na Zielonej w dniach od 28 sierpnia do 1 września. Szczegółowe informacje na plakacie.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00 prosimy rodziny z ulicy Dębowej, spod numerów: 34 – 68.