1. Przeżywamy pierwszą rocznicę śmierci O. Stefana Matogi polecając jego duszę Miłosiernemu Bogu. Niech go Bóg nagrodzi wiecznym szczęściem za wierną służbę w życiu zakonnym i kapłańskim.

2. Msze Święte – jak zwykle. Po południu: 15.30 – Nieszpory z modlitwą za Ojczyznę; 16.00 – Msza Święta.

3. Poniedziałek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
*O godz. 19.00, na Plebanii – katecheza przed chrzcielna.
Wtorek - wsp. św. Klary, dziewicy.
Środa - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek - 13 sierpnia – Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej oraz 29 rocznica beatyfikacji Anieli Salawy.
*O godz. 18.00 - Msza Święta dziękczynna przy Studzience. Po Mszy świętej - procesja różańcowa z relikwiami Bł. Anieli do Pomnika „Naucz nas być wolnymi”. Przy Pomniku odmówimy Litanię do Bł. Anieli Salawy. Następnie udamy się do Starego Kościoła. Naszą uroczystość zakończymy Apelem Maryjnym i modlitwą za Ojczyznę.
*Składka przy Studzience będzie na rozwój kultu Błogosławione Anieli.
*Ochotniczą Straż Pożarną prosimy o zabezpieczenie Procesji.

Piątek - wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
Sobota - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
*Rocznica Cudu nad Wisłą. Święto Wojska Polskiego.
*Msze Święte – jak w niedzielę. Na każdej Mszy Świętej – poświęcenie bukietów kwiatów.
*Na Sumie Msza Święta w intencji duszy śp. Generała Bronisława Kwiatkowskiego.

4. W niedzielę, na Sumie – uroczyste udzielenie Chrztu Świętego dzieciom.
*Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Remont Kościoła św. Marcina.

5. W środę po Mszy Świętej wieczornej – próba śpiewu dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

6. Urząd Gminy Siepraw informuje, że na parkingu przy Sanktuarium Bł. Anieli Salawy w dniu 21 sierpnia od godz. 10.00 do 12.00 odbędzie się dyżur mobilnego biura programu „Czyste Powietrze”. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Gminy Siepraw.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W bieżącym numerze „Niedzieli: znajdziemy między innymi artykuł: „LGBT, to nie jest temat zastępczy”.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w piątek prosimy Parafian z ulicy Ogrodowej spod numerów: 50 – 63.

9. Na czas wakacyjnego odpoczynku i pracy przyjmijcie Błogosławieństwo Boże.