Dzisiaj Msze Św. – jak zwykle. Po południu: 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Św.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek - Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

Wtorek - Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

Środa – wspomnienie św. Klary, dziewicy . Po Mszy św. o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek - Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej. 30 rocznica beatyfikacji Anieli Salawy.
O godz. 18.00 - Msza Święta dziękczynna przy „Studzience”. Po Mszy świętej - procesja różańcowa z relikwiami Bł. Anieli do Starego Kościoła. Naszą uroczystość zakończymy Apelem Maryjnym i modlitwą za Ojczyznę. Prosimy o przygotowanie „Studzienki” do uroczystości. Składka przy Studzience będzie na rozwój kultu Błogosławionej Anieli. Ochotniczą Straż Pożarną prosimy o zabezpieczenie Procesji. Nie będzie Mszy św. w Olszowicach.

Sobota - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. 18.00 Msza Święta za śp. + Ks. Jana Przytockiego, w 48 rocznic śmierci.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Rocznica Cudu nad Wisłą. Święto Wojska Polskiego. Na każdej Mszy Świętej – poświęcenie bukietów kwiatów. Na Sumie – uroczyste udzielenie sakramentu chrztu dzieciom. Katecheza przed chrzcielna – jutro (w poniedziałek) o godz. 19.00.

W czasie zbiórki do puszek na poszkodowanych przez powódź w Głogoczowie i Krzyszkowicach zebrane zostało 13312 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Przy okazji poświęcenia pojazdów w dniu św. Krzysztofa zebrane zostało 5880 zł na zakup pojazdów dla misjonarzy. W przyszłą niedzielę składka z Mszy świętych na inwestycje. W III niedzielę lipca składka na inwestycje wyniosła 12073 zł. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za kwiaty do Ołtarzy. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, prosimy Rodziny z ulicy Wrzosowej od nr 46 do końca.

Urząd Gminy Siepraw przypomina, że właściciele lub zarządcy budynków mają obowiązek złożenia deklaracji o źródle ciepła i spalania paliw do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Deklaracje można złożyć przez Internet lub w formie papierowej w Urzędzie Gminy. Ośrodek Kultury i Sportu wraz z Parafią w Sieprawiu zapraszają na koncert Zespołu Noro Lim oparty na dzienniczku bł. Anieli Salawy. Koncert odbędzie się 15 sierpnia o godzinie 19.00 w Starym Kościele w Sieprawiu.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. w „Niedzieli” polecamy m. in. artykuł „Sierpniowe drogi Polaków”.