O godz. 15:30 nieszpory, o 16:00 Msza Św. W naszej Gminie powstała Fundacja Wzajemnego Wsparcia. Zajęcia pokazowe dla dzieci i rodzin dzisiaj o godzinie 16:00; zbiórka na parkingu przy Szkole Podstawowej w Łyczance.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek - wspomnienie św. Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego, nazywanego także od jego imienia Zakonem Dominikanów. Żył na przełomie XII i XIII wieku.

Wtorek - Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), męczennicy, Patronki Europy, zamordowanej w obozie w Auschwitz w 1942 r.

Środa - Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika z III w. Po Mszy św. o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek - wspomnienie św. Klary.  Żyła na przełomie XII i XIII wieku i dała początek II Zakonowi św. Franciszka z Asyżu, nazywanemu także od jej imienia Zakonem Sióstr Klarysek.

Sobota - Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.

O godz. 18.00 - Msza Święta dziękczynna przy „Studzience”. Po Mszy świętej -    procesja różańcowa z relikwiami Bł. Anieli do Starego Kościoła. Naszą uroczystość zakończymy Apelem Maryjnym i modlitwą za Ojczyznę. Prosimy o przygotowanie „Studzienki” do uroczystości. Składka przy Studzience będzie na rozwój kultu Błogosławionej Anieli. Ochotniczą Straż Pożarną prosimy o zabezpieczenie Procesji.

W poniedziałek 15 VIII o godz. 17:00 Msza Święta w kaplicy w Łyczance

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o 8.00 prosimy parafian z ul. Galicyjskiej od nr 114 do 206.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli polecamy m.in. artykuł „Jest naprawdę pięknie” – świadectwo rodziny, która ma dziecko z zespołem Downa.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Annę Gałaś. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…