Dziś przypada święto NMP Kalwaryjskiej.

Dzisiaj o godz. 17.00 - Msza Święta dziękczynna za beatyfikację bł. Anieli Salawy przy „Studzience”. Po Mszy świętej - procesja różańcowa z relikwiami Bł. Anieli do Starego Kościoła. Naszą uroczystość zakończymy Apelem Maryjnym i modlitwą za Ojczyznę.

Ochotniczą Straż Pożarną prosimy o zabezpieczenie Procesji. Dzisiaj w Sanktuarium nie będzie Mszy popołudniowej o 16:00.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, kapłana i męczennika obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Założyciel Niepokalanowa w Polsce i Japonii.

Wtorek - Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Rocznica Cudu nad Wisłą.  Święto Wojska Polskiego. Msze św.  jak w niedziele. Na każdej Mszy Świętej – poświęcenie bukietów kwiatów.

Środa - Po Mszy św. o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek – święto św. Jacka kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej.  Żył w XIII wieku, założył pierwszy klasztor dominikański w Polsce. Był gorliwym duszpasterzem i misjonarzem na Rusi, w Prusach i na Litwie.

Piątek - III piątek miesiąca. Zapraszamy do uczestnictwa w modlitewnym Jerycho. Wystawienie Najśw. Sakramentu będzie w prezbiterium (w ołtarzu głównym). Rozpoczęcie koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00, o 18:00 Msza Święta i zakończenie Apelem Jasnogórskim o 21.00.

W następną niedzielę (3 niedziela miesiąca) składka na inwestycje w parafii. (szczególnie na wymianę drzwi wewnątrz kościoła).

W niedzielę 20.08. organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii na procesję Wniebowzięcia NMP. Wyjazd o 4.30 z parkingu przy kościele. Zapisy w zakrystii.

W lutym przyszłego roku planujemy zorganizować pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Wstępne informacje są na plakatach w gablotach w kościele. Zapisy od 1 do 15 września. Przy zapisie zaliczka w wysokości 1000 zł. Więcej informacji będzie podane na początku września.

Dziękujemy parafianom z ulic: Ogrodowej, Azaliowej i Modrzewiowej za zebrane ofiary na sprzątanie i kwiaty do kościoła. Dziękujemy także tym, którzy podjęli się trudu zbierania ofiar na ten cel.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, naszej gazetki parafialnej „Archanioł”. W „Niedzieli” polecamy art. pt. „Trzeba się dogadać”.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Żaka. Polecajmy jego dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…