1. Dziś – pierwsza niedziela: ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.
*Wspomnienie Św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Patronalne święto górników. Modlimy się w intencji tragicznie zmarłych górników i ich rodzin.
*Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
*Po południu: godz. 15.39 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.

2. Poniedziałek - rozpoczęcie Triduum przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
Wtorek - wsp. Św. Mikołaja, biskupa.
Środa - wsp. Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
*Po Mszy Świętej wieczornej – spotkanie Sekcji Charytatywnej Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
Czwartek – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY.

3. W piątek i w sobotę (9 i 10 grudnia) będzie przeprowadzana ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI w sklepach CENTRUM i EURO na rzecz BIEDNYCH.

4. W przyszłą niedzielę, przy naszym Sanktuarium będzie zorganizowany KIERMASZ PENSJONARIUSZY DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ KRAKÓW, ul. Kluzeka 6.

5. Z okazji 25 rocznicy beatyfikacji Anieli Salawy, która przeżywaliśmy w tym roku, wydaliśmy album pod tytułem „SIEPRAW SIEPRAWIANKI”. Zachęcamy do zapoznania się z tym okolicznościowym albumem. Może dla niejednego być on cennym, poszukiwanym prezentem dla kogoś bliskiego. Może też zdobić zbiór rodzinnych biblioteczek. Za sponsorowanie tego Jubileuszowego wydania – serdeczne Bóg zapłać paniom: Janinie, Tamarze i Halinie. Bóg zapłać. Egzemplarz okazowy w zakrystii.

6. Wójt Gminy Siepraw uprzejmie informuje, iż w dniach od 27 XI do 31 XII 2016 r. będzie można składać wnioski o udzielenie dotacji na wymianę starych pieców węglowych na ekonomiczne piece gazowe, na biomasę lub ekogroszek. Celem projektu jest ograniczenie emisji do atmosfery szkodliwych substancji. Wnioski są dostępne w Urzędzie Gminy oraz na stronie internetowej Gminy.

*Wójt Gminy Siepraw zaprasza również na zebranie wiejskie 9 XII (piątek) w Sali konferencyjnej przy hali sportowej w Sieprawiu oraz 10 XII(sobota) o 17.00 w Sali gimnastycznej w Szkole Podstaowej w Łyczance. Będzie przedstawiony projekt Budżetu Gminy na rok 2017, zrealizowane i planowane inwestycje. Szczegóły na stronie internetowej oraz na tablicach ogłoszeń.

7. XVI Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych po raz pierwszy przeprowadzi eliminacje gminne. Prace konkursowe należy dostarczyć do Domu Kultury do 8 grudnia do godz. 14.00. Ogłoszenie wyników eliminacji gminnych – 12 grudnia 2016. Bliższe informacje w Domu Kultury w godzinach 8.00 – 16.00.