Po każdej Mszy Świętej – comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Roraty codziennie w tygodniu o godz. 18.00. Codziennie w tygodniu (w dni powszednie) przed wieczorną Mszą św. o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Wszystkich zapraszamy na chwilę adoracji.

Zachęcamy do nabycia caritasowych świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece są do nabycia w zakrystii. Cena od 10 zł.

Dzisiaj przy naszym, przy głównym wejściu do Sanktuarium, Schola Emmanuel prowadzi prowadziła kiermasz stroików oraz ozdób na Święta Bożego Narodzenia. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dalszy rozwój scholii.

Spowiedź adwentowa, na Boże Narodzenie będzie w środę 20 grudnia.

Kalendarz liturgiczny:

Środa Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii. O 17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek - Wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła to hiszpański karmelita, żyjący w XVI w., jeden z największych mistyków i Teologów duchowości.

Piątek - III piątek miesiąca. Zapraszamy do uczestnictwa w modlitewnym Jerycho. Wystawienie Najśw. Sakramentu będzie w kaplicy Matki Bożej. Rozpoczęcie koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00, o 18:00 Roraty, o 20.00. Godzina Uwielbienia i zakończenie Apelem Jasnogórskim o 21.00.  Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dla Grupy Apostolskiej.

Sobota – o godz. 10 w salce na plebani spotkanie dla scholii i Małego Apostoła.

16 grudnia (w sobotę) planowane jest po Mszy św. o 18.00 uroczyste zaświecenie choinki na placu przed plebanią. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

W najbliższych dniach rozpoczną się przygotowania do budowy „Żywej Szopki”. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby pomóc przy jej budowie prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

O wsparcie na sprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy parafian z ulic: Bukowa, Topolowa i Myślenicka.

W przyszłą niedzielę trzecia niedziela miesiąca – składka z Mszy św. na inwestycje. M. in. na przygotowanie projektu drzwi wewnętrznych w kościele oraz ocieplenia kościoła.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, miesięczników „Mały Gość” i „Staś” dla dzieci i „Głos św. Franciszka” oraz naszej gazetki parafialnej „Archanioł”. W „Niedzieli polecamy artykuł pt. „Młodzi gniewni przestępcy”. Na regałach z prasą są również nowe kalendarze parafialne na 2024 r. ze zdjęciami naszych kościołów.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Bugaja, śp. Edwarda Dźwiga, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…