Pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej – adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15:30 Nieszpory, o 16:00 Msza Św. Po Mszach św. ministranci rozprowadzają kadzidło i kredę.

Kalendarz liturgiczny:

CzwartekUroczystość Objawienia Pańskiego (Święto Trzech Króli)

Msze Święte – jak w niedzielę (6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 16.00) poświęcenie kadzidła i kredy. Przy naszym sanktuarium w zapraszamy na spotkanie przy „Żywej Szopce”. Od pierwszej Mszy św. do godzin wieczornych. Po Mszy św. o 11.00 wyruszy orszak Trzech Króli do szopki przy kościele. Na zakończenie zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek na scenie przy sanktuarium.

Piątek - Pierwszy Piątek, spowiedź od godz. 16:30, w Olszowicach o 17:30.

Sobota – Pierwsza Sobota. Odwiedziny u chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. Od przyszłej niedzieli zapraszamy rodziny z dziećmi na Msze święte o godz. 11.00. Ta Msza św. i głoszone na niej Słowo Boże będzie kierowane szczególnie do dzieci.

w Niedzielę 9 stycznia o godz. 15.30 adoracja Żłóbka będzie prowadzona przez Franciszkański Zakon Świeckich.

Porządek Mszy św. i nabożeństw kolędowych w Sieprawiu:

3.01. Poniedziałek g. 18.00zapraszamy parafian z ulicy: ulice: Długa, Leśna, Wielicka, Wesoła, Staropolska, Akacjowa i Zacisze.

4.01.   Wtorek g. 18.00 – ulice: Słowiańska, Zarusinki, Kalinowa i Wiśnicz.

5.01.   Środa g.18.00 – ulice; Galicyjska, Różana, Biskupia, Brzozowa, Bukowa,  Topolowa, Myślenicka, Zakątek, Gajowa, Za Górą i Prosta.

7.01.   Piątek g. 18.00ulice: Krakowska, Krajobrazowa, Smyków, Cicha, Jagodowa, Rajska, Św. Marcina.

W Olszowicach:

Poniedziałek – 3.01.2022 – o 18.00: z ulic: Królowej Polski, Kaimówka, Dębowa i Krótka

Jeśli będą chętni na odwiedziny kolędowe w domu, prosimy o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o 8.00 prosimy Rodziny z ulicy Krakowskiej, spod numerów: od 109 do 135.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa. W Niedzieli polecamy m.in. artykuł o jubileuszowym konkursie szopek w Sieprawiu.

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Kazimierza Tylka i śp. Józefę Ślusarczyk, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 13.30. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie …