1. Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.
*Dziś Międzynarodowe Święto Caritas. Dziękujemy Bogu za tysiące pracowników i wolontariuszy Caritas.
*Przy naszym Sanktuarium – kwesta na Hospicjum św. Łazarza w Krakowie – POLA NADZIEI.
*Po południu: godz. 15.30 – nieszpory; 16.00 – Msza Święta.

2. Poniedziałek – przeniesiona z niedzieli UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski.
*Księdzu Wojciechowi Gazdowiczowi, z okazji imienin, składamy najserdeczniejsze życzenia i modlimy się o Błogosławieństwo Boże dla Jego dalszej pracy kapłańskiej. Dzisiaj Msza Święta o godz. 8.00 była odprawiona za Księdza Wojciecha.

Wtorek - Święto Świętego Marka Ewangelisty.
Naszym modlitwom poleca się Arcybiskup Krakowski Marek Jędraszewski.
*O godz. 18.00 – spotkanie kandydatów do bierzmowania, z klas I.

Środa -- Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek – o godz. 18.00, spotkanie dzieci klas III, w ramach przygotowania do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

Sobota - Święto Św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

3. W przyszłą niedzielę, na wielokrotne wezwanie Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polski, zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu. Działania Caritas Polska można także wesprzeć wysyłając charytatywny SMS o treści SYRIA na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).

4. 5 maja br. wszystkie Parafie naszego Dekanatu wezmą udział w Nowennie ku czci św. Stanisława BM w Katedrze na Wawelu. Nowenna w Katedrze będzie się odbywać o godz. 17.30.
*Zapisy na Autokar - w zakrystii, do przyszłej niedzieli.

5. W bieżącym numerze „Niedzieli” polecamy m.in. dwa zaproszenia:
*na spotkanie z Metropolitą Krakowskim, w ramach dialogów u św. Anny,
*oraz do Muzeum kard. Karola Wojtyły na prorodzinną wystawę.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00 prosimy Rodziny z ulicy Królewskiej, spod numerów: 45 – 71.

7. Do wieczności odszedł śp. Eugeniusz Orawin.
DOBRY JEZU, A NASZ PANIE, DAJ MU WIECZNE SPOCZYWANIE...