1. Dzień uczczenia obrazu Jezusa Miłosiernego oraz zawierzenie świata Bożemu miłosierdziu – po każdej Mszy Świętej.
*Dziś rozpoczyna się 75 Tydzień Miłosierdzia (przeniesiony z października na ten termin).
*Składka przeznaczona jest na potrzeby Caritas.
*Wspomnienie – św. Joanny Beretty Molli.
*Przy naszym Sanktuarium jest przeprowadzana KWESTA na HOSPICJUM ŚW. ŁAZARZA W KRAKOWIE – POOLA NADZIEI.
*Po południu: godz. 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.

2. Jutro - UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA, BISKUPA i MĘCZENNIKA, głównego patrona Polski oraz święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
*Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej – wprowadzony decyzją Konferencji Plenarnej EP dnia 1 maja 2002 r.
*Rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

Wtorek - Rozpoczęcie nabożeństw majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny (z procesją).
W tygodniu nabożeństwa majowe będą po Mszy Świętej wieczornej; w Olszowicach, o godz. 19.00; w Łyczance, o godz. 19.00 /w niedziele, w Łyczance o 15.00/.
*W czasie nabożeństw majowych będziemy się modlić szczególnie za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje.
Środa - 1 maja. Wspomnienie św. Józefa rzemieślnika.
Czwartek – Pierwszy czwartek. NOWENNA DO BŁ. ANIELI SALAWY.
*Spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

3. Piątek - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI, głównej patronki Polski. Odnowienie Ślubów Jasnogórskich. Dzień łączności z Polonią zagraniczną. Msze Święte - jak w niedzielę. Nabożeństwo majowe – o 15.30. O godz. 9.30 będzie Msza Święta w intencji Ojczyzny i OSP Gminy Siepraw, zamówiona przez Wójta i Radę Gminy.
*Spowiedź z racji pierwszego piątku będzie tym razem we czwartek, od godz. 16.30.

4. Sobota - wsp. św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Pierwsza sobota. Odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30.

5. Pierwsza Komunia Święta – 12 maja, na Sumie, o godz. 11.00. Próby z dziećmi komunijnymi będą 6-7-8 maja.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w dzisiejszej Niedzieli przeczytamy o przyczynach kryzysu w Kościele na podstawie diagnozy Benedykta XVI.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy rodziny z ulicy Kwiatowej, spod numerów: 64 – 99.