1. Drodzy Parafianie, bardzo tęsknimy za Wami. Może i Wy zatęskniliście za nami i „swoim” kościołem. Trwajmy w Chrystusie naszym Panu i Bogu – Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym. Mamy nadzieję, że będą łagodnieć rygory związane z trwającą epidemią. Według najnowszych rozporządzeń Ministra Zdrowia, od jutra, w naszym kościele, na Mszy Świętej i nabożeństwach może uczestniczyć już 80 osób.
*Módlmy się gorliwie do Miłosiernego Boga o Miłosierdzie dla nas i całego świata.
*Dzisiaj po każdej Mszy Świętej – wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i Akt Zawierzenia.
*Po południu: 15.00 – Godzina Miłosierdzia i o 16.00 – Msza Święta.
*W tygodniu, codziennie, o 17.30 (pół godziny przed Mszą Świętą) przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, modlitwa za Archidiecezję, Ojczyznę i ustanie epidemii.

2. Cały czas myślimy o dzieciach oczekujących Pierwszej Komunii Świętej i o młodzieży – kandydatach do sakramentu bierzmowania.
Jeżeli nie uda się zorganizować Pierwszej Komunii przed wakacjami, to może uda się we wrześniu (?). Trudno przewidzieć, co będzie jutro.
Datę bierzmowania ma nam podać osobiście Ks. Kard. Stanisław Dziwisz.

3. W Oktawie Zmartwychwstania Pańskiego, na ścianie pod chórem, została umieszczona Tablica z fragmentem kazanie kard. Karola Wojtyły – Św. Jana Pawła II Wielkiego, z okazji 100 rocznicy Jego urodzin. Kazanie zostało wygłoszone w tym kościele podczas konsekracji dzwonów, w Poniedziałek Wielkanocny, 7 kwietnia 1969 r.
Została też umieszczona Tablica z krótką historią naszego kościoła, życiorysem Bł. Anieli Salawy i Kalendarium Jej życia.
Tablica z tekstem Kardynała Karola Wojtyły, a potem Ojca Świętego Jana Pawła II jest fundacją pewnej osoby, której zależało, aby te niezwykłe słowa, zostały zapisane „złotymi zgłoskami” i na zawsze pozostały w pamięci przychodzących modlić się na tym miejscu.

4. Z wiadomych powodów /kryzys/ zostały wstrzymane wszelkie prace inwestycyjne.
Na stopniach przed ołtarzem jest skarbona OFIARA NA KOŚCIÓŁ. Można do niej złożyć ofiarę w dowolnym dniu tygodnia. Można też wesprzeć potrzeby kościoła ofiarą na konto parafialne, podane na stronie parafialnej w internecie. (Nr konta: 94 8591 0007 0240 0000 0622 0001)

5. Bóg zapłać za wszelką ofiarę.
Dziękuję Księżom wikariuszom za gorliwą pracę duszpasterską, ale także za wielką pasję przy pracy w ogrodzie i upiększaniu otoczenia naszego Sanktuarium.