1. Z powodu wysokiej fali zakażeń wirusem Covid - 19, zachęcamy do duchowego łączenia się z Kościołem sprawującym Eucharystię i przypominamy, że nadal jest ważna dyspenza od obowiązku bycia na Mszy Świętej w niedzielę i święta. Środki ostrożności są podejmowane ze względu na możliwość przenoszenia i zarażanie się tym groźnym wirusem.

2. Dla umożliwienia większej ilości wiernych w kościele mamy dwie dodatkowe Msze Święte.
Msze Święte dzisiaj są o godz.: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 14.00, 16.00 i 18.00; w Olszowicach, o godz. 9.30. Ten porządek będzie zachowany również w przyszłą niedzielę.

3. Dziś uczczenie obrazu Jezusa Miłosiernego oraz zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu. Po każdej Mszy Świętej – wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i Akt Zawierzenia. O godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia Bożego.
*Składka przeznaczona jest na potrzeby Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

4. W tym tygodniu rozpoczniemy prace remontowe przy kościele św. Marcina. Prace remontowe poprowadzi firma PAWLIKOWSKIEGO. W drugim etapie przeprowadzona zostanie fumigacja – trucie insektów przez ich zagazowanie. Te prace przeprowadzi firma z Wrocławia.
Prosimy o wsparcie tych kosztownych prac. Na ten cel można dokonać wpłaty na Konto Parafialne z dopiskiem: Darowizna na cele kultu religijnego. Numer Konta można znaleźć na Tablicy Ogłoszeń, a także w internecie, na stronie naszej Parafii. W przyszłą niedzielę - składka na inwestycje – na remont kościółka.

5. W poniedziałek – katecheza przed chrzcielna na plebanii o 19.00
W piątek – trzeci piątek w miesiącu kwietniu. Zapraszamy na JERYCHO W SIEPRAWIU
- na osobistą Adorację Najświętszego Sakramentu w godzinach: od 15.00 do 21.00. Rozpoczęcie wspólną Koronką do Bożego Miłosierdzia, zakończenie Apelem Jasnogórskim.

6. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania: Czwartek po Mszy wieczornej.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Anieli Salawy, spod numerów: 5 – 32.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W NIEDZIELI polecamy m.in. artykuł „Wypalenie uczniowskie”, o jego przyczynach i sposobach reagowania.

9. Do wieczności Bóg powołał: śp. +Jana Salawę, śp. +Władysławę Wójtowicz i śp. +Zofię Koziczak. DOBRY JEZU, A NASZ PANIE, DAJ IM WIECZNE SPOCZWANIE. NIECH ODPOCZYWAJĄ W POKOJU. AMEN.