Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Po każdej Mszy Świętej – wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i Akt Zawierzenia Miłosierdziu Bożemu. O godz. 15:30 Nieszpory, o 16:00 Msza św. Na godz. 18.00 w Starym Kościele zapraszamy na koncert finałowy WARSZTATY GOSPEL. Podczas koncertu będą zbierane datki na hospicjum dla dzieci w Krakowie.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie święty Marka Ewangelisty (I/II w.), bliskiego współpracownika św. Pawła

W poniedziałek nasze Sanktuarium nawiedzi Ikona Świętej Rodziny, która peregrynuje po całej archidiecezji krakowskiej. Będzie to dla nas okazja do wspólnej modlitwy za rodziny i małżeństwa w naszej parafii. Powitanie Ikony o godz. 15.30, o 17.00 Msza św. (Intencje z Mszy św. o 18.00 będą odprawione o 17.00). Na czuwanie i modlitwę przed Ikoną w poniedziałek i wtorek wszystkich serdecznie zapraszamy według zamieszczonego na plakatach programu. Pożegnanie Ikony we wtorek o godz. 15.00.

Wtorek - UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA, biskupa i męczennika z X w. – Patrona naszej Ojczyzny. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych po Mszy św. wieczornej.

Środa – Po wieczornej Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek – Święto św. Katarzyny ze Sieny (żyła w XIV w). Patronki Europy.

Sobota - Rozpoczęcie nabożeństw majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny (z procesją) - o 17.30. W tygodniu nabożeństwa majowe będą o 17.30; w Olszowicach o godz. 18.00 (w piątek po Mszy św. w niedziele po Mszy św.); w Łyczance, o godz. 19.00 (w niedziele o 15.00). W czasie nabożeństw majowych będziemy się modlić szczególnie za Ojca Św., za Kościół w Polsce, o pokój na świecie i w Ukrainie, za rodziny, o powołania kapłańskie i o dobre urodzaje.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00 prosimy Rodziny z ulicy: Zielonej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli” „Gościa Niedzielnego”, w którym znajdziemy ulotkę z koronką do miłosierdzia Bożego w j. ukraińskim i rosyjskim.

W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. Helenę Kowalczyk, śp. Mariusza Musiała oraz śp. Mariusza Salę, którego pogrzeb odbędzie się w środę o 13.00, śp. Jana Turczę, którego pogrzeb odbędzie się w środę o 15.00 i śp. Halinę Pamuła. Data pogrzebu będzie podana w najbliższym czasie.