1. W dzisiejszą niedzielę, obchodzimy dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Wspieramy misjonarzy modlitwą i ofiarą. Dzięki naszej pomocy możliwe jest prowadzenie dzieł ewangelizacyjnych. Dziś pomożemy misjonarzom przekazując ofiary do puszek. Dzieło pomocy Ad Gentes, które w imieniu Kościoła w Polsce pomaga misjom, w ubiegłym roku zrealizowała ponad 180 projektów, o wartości ponad 850 tys. zł. i wsparło misjonarzy dotacjami na sumę prawie 2 mln zł. Dołączmy do grona Darczyńców misji, poprzez ofiary, a także wysyłając sms na numer 72032, o treści „Misje”.
Msze Św. w dzisiejszą niedzielę jak zwykle. Po południu, o godz. 15:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Św. o godz. 16:00.

2. Poniedziałek – o godz. 18:00, na plebanii, katecheza przed chrzcielna.
Środa – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i modlitwa za Ojczyznę i naszą diecezję.
*Spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Świętej.
Czwartek – spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas VIII.
Piątek – Droga Krzyżowa: o godz. 16:00 z udziałem dzieci, po Mszy Św. o 17:00 ogólna, o 20:00 z udziałem młodzieży; w Olszowicach o 18:00, ogólna.

3. W przyszłą niedzielę, na Sumie, uroczyste udzielenie sakramentu Chrztu Św. dzieciom. *Na Gorzkich Żalach będzie zbiórka ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.
*Jak w każdą III niedziele miesiąca, na każdej Mszy Św. Duszpasterska Rada Parafialna będzie zbierać ofiary na inwestycje parafialne. W najbliższych dniach rozpoczniemy prace, które będą wymagać dużych nakładów. W pierwszej kolejności prace pod wieżą kościoła: niwelacja terenu, wywożenie ziemi, wykonanie wylewki i oświetlenia. Po tych pracach będzie uszczelnienie okien i malowanie pionowych ścian i pod chórem oraz konserwacja prezbiterium; przebudowa zewnętrznych schodów od strony zakrystii. Konieczna jest wymiana zniszczonej blachy w korytach rynien. Równocześnie pragniemy wykonać tablicę z czarnego granitu, o wymiarach 110x85, na której umieszczony zostanie fragment przemówienia kard. Karola Wojtyły, w czasie konsekracji dzwonów w Sieprawiu. W ten sposób uczcimy setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Do konserwacji został oddany kamień węgielny, który poświęcił i wmurował bp Karol Wojtyła. Kamień został wyjęty z muru kościoła podczas prac przed konsekracją. Teraz chcemy go ponownie wmurować na swoje miejsce. Liczymy na radosne włączenie się w upiększenie dzieła Ojców budowniczych tej świątyni.

4. Dyrektor SP w Łyczance zaprasza dzieci przedszkolne oraz przyszłych pierwszoklasistów na dzień otwarty szkoły, w sobotę, 14 marca br. W programie warsztaty dla dzieci, zwiedzanie szkoły, możliwość rozmowy z nauczycielami oraz Dyrektorem Szkoły.
Na wyjazd na beatyfikację prymasa Stefana Wyszyńskiego do Warszawy, w dniu 7 czerwca zapisało się 6 osób. Zgłoszenia po bilety należy dokonać do 20 marca. Zapisy do końca tego tygodnia.

5. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza do udziału w konkursie Palm Wielkanocnych. Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej Gminy Siepraw.

6. Zbliża się czas Rekolekcji Wielkopostnych. Rekolekcje rozpoczną się w sobotę wieczór, 21 marca, o godz. 17:00. Zakończą się w środę, 25 marca. W tym dniu, o 18:00, kard. Dziwisz udzieli Bierzmowania naszej młodzieży.
* Spowiedź rekolekcyjna będzie we wtorek, 24 marca. Szczegółowy program w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. O sprzątanie domu Bożego, w sobotę o 8.00 prosimy parafian z ul. Polnej spod numerów od 2 do 81.