1. W dniu dzisiejszym przypada święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej. *Na Sumie – uroczyste udzielenie sakramentu chrztu świętego. *Po południu: godz. 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta. *Dzisiaj, w trzecią niedzielę składamy ofiarę na Inwestycje Parafialne /prace na Cmentarzu/. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

2. Środa - wsp. św. Bernarda, opata i doktora Kościoła. *Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy.
*O godz. 19.00 – Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej /sekcja
ekonomiczno-gospodarcza i sekcja liturgiczno-kulturalna/.

3. Czwartek – wsp. św. Piusa X, papieża. *O godz. 19.00 /czwartek/ spotkanie na plebanii z przedstawicielami różnych społeczności Gminy Siepraw i Parafii, w celu omówienia Uroczystości Odpustu ku czci Bł. Anieli Salawy 9 września, X rocznicy erygowania Sanktuarium i Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Zapraszamy przede wszystkim przedstawicieli Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, Sołtysów, prezesów OSP, Orkiestry, Scholi, Dyrekcji Szkół, Towarzystwa Miłośników Sieprawia, Duszpasterstwa Młodzieży, Trzeciego Zakonu.
4. Piątek - wsp. Najświętszej Maryi Panny, Królowej.

5. W sobotę /23 VIII/ Gminny Ośrodek Kultury i Sportu serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Siepraw na imprezę plenerową POŻEGNANIE LATA. Piknik od godziny 14.00 na stadionie LKS Karpaty. W programie animacje i zabawy dla dzieci, występy zespołów regionalnych, turniej sołectw, zabawy, konkursy… Udział weźmie zespół regionalny gminy partnerskiej Spisky Stvrtok (Czytaj: Spiski Sztwyrtok) oraz Grupa Folklorystyczna Sieprawianie. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej www.siepraw.pl.

6. Bonifraterska Fundacja Dobroczynna i Konwent Bonifratrów w Konarach zapraszają w dniu 31 sierpnia 2014 r. na całodzienne spotkanie pod nazwą „ZAKOŃCZENIE WAKCJI W KONARACH NA ZIELONEJ – Rodzinny festyn z udziałem husarii i polskich wojsk z XVII wieku”. Dzień rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00 i trwać będzie do godz. 18.00. Szczegóły spotkania - na stronie internetowej Fundacji www.bonifratrzy.pl/bfd .

7. Urząd Gminy przypomina, że wnioski o zwrot akcyzy przyjmowane są do końca sierpnia.

8. Na prośbę Caritas Archidiecezji Krakowskiej, w przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary dla poszkodowanych przez powódź w Małopolsce.

9. Bóg zapłać za udział w dziękczynnej Mszy Świętej za beatyfikację Anieli Salawy, za liczne zgromadzenie przy Studzience. Za przygotowanie miejsca i ołtarza, za namiot, za zabezpieczenie trasy procesji – strażakom i za uświetnienie liturgii - orkiestrze. Bóg zapłać Pieszym Pielgrzymkom z Zawady i z Krzyszkowic z duszpasterzami.

10. Bóg zapłać za sprzątnie kościoła i za kwiaty na ołtarze. O sprzątanie Domu Bożego
w sobotę, o godz. 8.00, prosimy rodziny z ulicy Galicyjskiej, numer: 14, 18, 40, 62, 64, 68, 72, 78, 80, 88, 92.

11. W najbliższym czasie Duszpasterska Rada Parafialna doręczy każdej rodzinie zaproszenie z programem uroczystości jubileuszowej naszego Sanktuarium Bł. Anieli Salawy. Prosimy o przyjęcie tych zaproszeń i włączenie się w radosne i pobożne świętowanie.

12. Wycieczka wakacyjna Szlakiem „Koziołka Matołka” 26 VIII. Wyjazd o 7.00. Zapisy
w zakrystii /dzieci 20 zł; dorośli 30 zł./.

13. Do wieczności odszedł śp. Jan Adamiak, z ulicy Lipowej. Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie.

INTENCJE MSZALNE: 18 VIII – 24 VIII 2014 r.

Poniedziałek:

1) Dziękczynna w 6 r. urodzin  Mikołaja z prośbą o zdrowie,

Błogosławieństwo Boże i Opiekę Matki Bożej.

2) +Maria Młynarczyk –od rodziny Bujasów z Gajówek.

Wtorek:

6.30:

1) +Jan Sołtys 29 r. śm. +Kazimierz s.

2) +Antonina Bętkowska –od wnuczki Doroty z rodziną.

Środa:

6.30:

1) +Helena Kocańda 5 r. śm. –od córki Anny z rodziną.

2) O zdrowie ciężko chorej mamy Genowefy Iwaszkiewicz
      z Białegostoku – za przyczyną Bł. Anieli Salawy.

18.00:

+Ignacy +Stanisława Baran; +Antonina +Aniela Baran; +Ks. Jan Baran; +Józef +Ludwika (fem.) Baran; ++z rodziny Baran.

Czwartek:

1) Dziękczynna w 18 rocznicę urodzin Piotra, z prośbą o Dary Ducha

Świętego w dorosłym życiu, Błogosławieństwo Boże i zdrowie.

2) +Elżbieta Biela w r. śm.

Piątek:

6.30:

1) +Anna Kyrc w 21 r. śm. +Edward m.

2) +Józef Litwa –od córki Zofii z mężem i dziećmi.

Sobota:

6.30:

1) +Józef Dorsz –od żony i syna.

2) +Katarzyna +Aniela w rocznicę śmierci i ich mężowie: +Stanisław
    +Michał.

18.00:

1) Józefa (fem.) Mielczarek 4 r. śm. i jej mama  +Irena.

2) 40 ROCZNICA ŚLUBU LUCYNY i LUDWIKA – dziękczynno-błagalna oraz w 26 r. śm. +Zofii i męża.

Niedziela:

+ Józef Burda 1 r. śm.

8.00:

+ Stefania Podgórska 26 r. śm.

9.30:

+ Kazimierz Szatan 17 r. śm.

11.00:

ZA PARAFIAN.

16.00:

+ Jan Dyrda 29 r. śm.; rodzice: +Teresa +Jan; i ++ z tej rodziny.