1. Dziś rocznica zalegalizowania „Solidarności”, obchodzona jako Ogólnopolski Dzień Solidarności.

*Msze Święte – jak zwykle. Po południu: 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.

2. Jutro uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015. *Zachęcamy do modlitwy za rozpoczynający się nowy rok szkolny. Zapraszamy na Msze Święte:

Godz. 8.00: Szkoły Podstawowe z Sieprawia i z Łyczanki.

Godz. 9.00: Gimnazjum. Po Mszy Świętej gimnazjaliści przejdą do Szkoły i rozpoczęcie w szkole będzie o godz. 10.00.

Godz. 18.00: uczniowie szkół średnich.

*W Olszowicach, rozpoczęcie roku szkolnego w szkole o godz. 8.30, a Msza Św. o godz. 9.30.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać Triduum przed odpustem ku czci Bł. Anieli Salawy, w 10. rocznicę erygowania naszego Sanktuarium.

Czwartek – Nowenna do Błog. Anieli Salawy. Poświęcenie Sztandaru Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i spotkanie formacyjne Trzeciego Zakonu.

Piątek      - godz. 18.00 Msza Święta z obecnością dzieci, rodziców i wychowawców.

*Spowiedź dla całej Parafii już od godz. 15.00. Będzie spowiadało sześciu kapłanów.

Sobota     -godz. 18.00 Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej przy Studzience. Ostatnia Stacja Drogi Krzyżowej będzie w Starym Kościele.

-godz. 19.00 /po drodze krzyżowej/, w Starym Kościele, Msza Święta z obecnością młodzieży uczącej się i „pracującej”.

*Od 8.30 /w sobotę/ wizyta u chorych z posługą sakramentalną.

Niedziela będzie trzecim dniem Triduum. To będzie dzień modlitw za rodziny. Msze święte będą o zwykłej porze. Na Sumie, o godz. 11.00 będzie błogosławienie małych dzieci.

*Kazania podczas Triduum będzie głosił O. Stanisław Sikora, franciszkanin, który jest odpowiedzialny za gromadzenie dowodów kultu bł. Anieli Salawy oraz za dokumentację nadzwyczajnych łask otrzymanych od Boga za przyczyną Bł. Anieli, potrzebnych kiedyś do jej kanonizacji.

*O godz. 17.00 /za tydzień/, w Starym Kościele, odbędzie się SPEKTAKL MULTIMEDIALNY w hołdzie św. Janowi Pawłowi II, pt.: „SERCE WIELKIE MI DAJ”,

w wykonaniu Sceny Papieskiej z Łagiewnik, według reżyserii Leszka Pniaczka.

*Zapraszamy jak najliczniej – wszystkich, do włączenia się do modlitwy za dzieci, młodzież i nasze rodziny, przez wstawiennictwo orędującej za nami u Boga naszej Błogosławionej Rodaczki.

4. Odpust będzie ipsa die, czyli 9 września /wtorek/. Uroczysta suma odpustowa, o godz. 18.00.

5. Na uroczystość musimy się przygotować i duchowo i fizycznie. Skorzystajmy ze spowiedzi świętej. Prosimy również o pomoc wzrobieniu porządków wokół plebanii, wokół Sanktuarium i wewnątrz sanktuarium. Do koszenia trawników i do plewienia kwiatów prosimy do pomocy chętnych, we wtorek, od godz. 14.00.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w dniu wczorajszym. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00 prosimy Rodziny z ulicy Galicyjskiej numery: 138, 146, 152, 156, 158, 164, 166.

*Parafia Krzyszkowice ma jeszcze kilka miejsc na Pielgrzymkę do Lourdes w dniach 16-24X b.r. Zgłoszenia u Ks. Proboszcza Jana Antoła /tel. 12 372 63 70/.

INTENCJE MSZALNE: 1 IX – 7 IX 2014 r.

Poniedziałek:

6.30:

Bronisława (fem.) +Józef Suder.

8.00:

W intencji Szkół Podstawowych, o Błog. Boże w Nowym Roku Szkolnym.

9.00:

W intencji Gimnazjum, o Błog. Boże w Nowym Roku Szkolnym.

9.30:

W Olszowicach: W intencji Szkoły Podstawowej, o Błog. Boże w Nowym Roku Szkolnym.

18.00:

+Irena Firek –od córki mężem z Krakowa.

Wtorek:

6.30:

1) +Stefania +Kazimierz +Jan +Dariusz +Barbara.

2) Dziękczynno-błagalna w 25 ROCZNICĘ ŚLUBU BOGUSŁAWA

i EWY  PRZĘCZEK.

+Tadeusz Dębski –od córek Anny, Zofii, Heleny; synów: Tadeusza
   i Krzysztofa.

Środa:

6.30:

1) +Jan Bętkowski +Teresa ż.

2) +Elżbieta Dobosz 1 r. śm.

18.00:

+Sylwester Dziura 2 r. śm.

Czwartek:

6.30:

1) +Michał Dziura +Antonina ż.

2) +Jerzy Suder –od szwagra Andrzeja z rodziną z Czulic.

18.00:

1) +Bronisław Norek +Klemens Matoga +Stefania ż.

2) +Maria Kicek –od bratanka Ryszarda Zemła z rodziną.

Piątek:

1) +Maria +Michał +Stanisław Suder

2) +Jan Dobosz –od sąsiadów z Łyczanki.

1) W intencji dzieci, o dobre wychowanie, za przyczyną bł. Anieli

Salawy.

2) +Irena Firek –od wnuczki Katarzyny z rodziną.

Sobota:

6.30:

+Szczepan Nowak +Helena ż. +Wiesława wnuczka.

19.00:

1) W intencji młodzieży, o wierność Chrystusowi, za przyczyną Bł.

Anieli Salawy.

2) +Barbara Dolacińska i ++sąsiedzi: Jan Pitala +Katarzyna ż.

Niedziela:

+ Janina Zadło 7 r. śm.

8.00:

+ Stanisław Zając 15 r. śm. +Maria ż.

9.30:

+ Stanisław Pasternak 46 r. śm. +Helena ż.

11.00:

ZA PARAFIAN.