1. Msze Święte - jak zwykle. Po południu, o godz. 15.30 – Nabożeństwo różańcowe; o godz. 16.00 –Msza Święta.
*Dzisiaj gościmy misjonarkę świecką – siostrę Grażynę Jawor. Siostra pracuje w stolicy Peru – Limie. Po każdej Mszy Świętej siostra daje nam świadectwo misyjne. A my wychodząc ze świątyni mamy okazję złożenia ofiary na cele misyjne.

2. Wtorek - wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej.
*O godz. 17.00 – Nabożeństwo poświęcenia i wręczenia Różańców dzieciom przygotowującym się do pierwszej Komunii Świętej.
Czwartek –ŚWIĘTO Bł. WINCENTEGO KADŁUBKA, biskupa.

3. W przyszłą niedzielę – XIV Dzień Papieski. W tym dniu będzie przeprowadzona zbiórka pieniężna na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja daje szansę rozwoju uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin i jest nazwana „żywym pomnikiem” Ojca Świętego Jana Pawła II.
*Popielgrzymkowe spotkanie dla uczestników pielgrzymki do Włoch. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 16.00 a następnie na spotkanie na plebanii.

4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach październikowych – różańcowych. Zachęcamy również do odmawiania Różańca w domach. Ks. Kard. Stanisław Dziwisz zachęcając nas do modlitwy różańcowej, mówi: „W liście o różańcu Ojciec Święty Jan Paweł II przypomniał nam, że w tradycji Kościoła istniały dwie szczególne intencje modlitwy różańcowej. Było to wołanie o pokój na świecie i błogosławieństwo dla rodzin”. Obie te intencje są dziś niezwykle aktualne. W wielu miejscach świata trwają walki, a ich skutki odczuwają całe narody. Również rodzina jest z wielu stron zagrożona. Tej problematyce poświęcony będzie synod biskupów, który będzie obradował w październiku w Rzymie. Prośmy dobrego Boga przez wstawiennictwo Niepokalanej Matki, aby obdarzył świat pokojem i umocnił wszystkie rodziny.
*W tygodniu różaniec jest o godz. 17.30; w Olszowicach o 19.00.

5. Zapraszamy chłopców od kl. III do grona Ministrantów. Spotkania kandydatów w sobotę o godz. 9.00.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Długiej, spod numerów: 53, 58, 59, 66, 70, 77, 81, 83, 88.

7. W ponad sześćdziesięciu kinach w Polsce można obejrzeć film pod tytułem „”Mary’s Land – Ziemia Maryi”. Piękny film maryjny– dzieło hiszpańskiego reżysera Juana Manuela Cotelo. Zachęcamy do jego obejrzenia.

INTENCJE MSZALNE: 6 X – 12 X 2014 r.

Poniedziałek:

+Tadeusz Hachlica.

18.00:

1) +Krystyna Wielgus 2 r. śm.

2) +Katarzyna Nawała 10 r. Śm.

Wtorek:

6.30:

+Jan Adamiak –od córki z mężem.

18.00:

1) +Czesław Mika 6 r. śm.

2) +Stanisław Suruło 9 r. śm.

Środa:

Dziękczynna w 33 ROCZNICĘ ŚLUBU HELENY i WACŁAWA

z prośbą o zdrowie i Błog. Boże za przyczyną Błog. Anieli Salawy
i św. Jana Pawła II.

1) +Anna Ożóg 2 r. śm.

2) +Wiktoria Molus 9 r. śm. i ++teściowie: +Anna +Michał.

Czwartek:

6.30:

1) +Kanut Dymek +Stefania ż. +Andrzej s.

2) +Zofia Kurek –od sąsiadów Szczepockich.

18.00:

+Maria Filiciak 11 r. śm. +Stanisław m. +Stanisław s.

Piątek:

1) +Wiesław Pamuła.

2) +Zofia Synowiec –od rodziny Synowców.

18.00:

+Wiesława(fem.) Wielgus –od kuzynki Ludmiły Chudaszek.

Sobota:

6.30:

Dziękczynna za otrzymane łaski - w 9 ROCZNICĘ ŚLUBU PIOTRA i JOANNY TYLEK, z prośbą o dalszą Opiekę i Błog. Boże na dalszą drogę życia przez wstawiennictwo Michała Archanioła, św. Jana Pawła II i bł. Anieli Salawy.

18.00:

1) +Jan Urbanik 13 r. śm. i ++ z rodziny.

2) +Stanisław Przęczek –od brata Czesława  i Waldemara
z rodzinami.

Niedziela:

6.30:

W I ROCZNICĘ ŚLUBU KATARZYNY i MICHAŁA – dziękczynna z prośbą o Błog. Boże.

8.00:

+Paulina i Józef Róg.

9.30:

+ Edward Gwóźdź i jego ++rodzice.

11.00:

ZA PARAFIAN.

16.00:

+Eleonora Matoga +Jan m. +Tadeusz zięć.