1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Siostra misjonarka z Limy – Katarzyna Jawor - przysłała nam podziękowanie za ofiary na misje 5 X b.r. Złożono 8.067,76 zł. + 80 soli peruwiańskich + 7 euro.
*Ofiary z dzisiejszej – trzeciej niedzieli są na inwestycje parafialne /na prace na cmentarzu/.
*Na Sumie – uroczyste udzielenie sakramentu chrztu świętego. O godz. 15.30 – Nabożeństwo różańcowe; o 16.00 – Msza Święta.
*W tygodniu nabożeństwo różańcowe – o 17.30; -w Olszowicach – o 19.00. Zachęcamy do modlitwy różańcowej.
*Wczoraj Ojciec Święty Franciszek beatyfikował papieża Pawła VI.

2. Poniedziałek – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JANA KANTEGO, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.
Wtorek - wsp. bł. Jakuba Strzemię, biskupa.
Środa - wsp. św. Jana Pawła II, papieża.

3. W tym tygodniu we wtorek i w środę odbędą się spotkania formacyjne dla Rodziców dzieci klas trzecich w ramach przygotowania do Komunii św. – o godz. 18.00 Msza Św. a następnie spotkanie w kaplicy Matki Bożej. Prosimy o obecność oboje rodziców.

4. W przyszłą niedzielę, uroczystą Sumę, o godz. 11.00, odprawi Ksiądz Prałat Tadeusz Dąbrowski z Biskupic. Będzie to Msza Święta dziękczynna w 55 roku kapłaństwa. Pierwsze cztery lata, jako kapłan, pracował w naszej Parafii – w Sieprawiu. Będzie okazja podziękowania za Jego pracę kapłańską wśród nas.

5. Na stoliku z prasą katolicką są wydrukowane formularze do wypisania imion zmarłych, których chcemy polecić Bogu podczas wypominków. Od dzisiaj można składać na jednorazowe lub roczne wypominki za zmarłych. Wypominki przyjmujemy w kancelarii przed lub po Mszy Świętej; w tygodniu przed nabożeństwem różańcowym.

6. Bóg zapłać za ofiary z Dnia Papieskiego na Fundację Dzieło Trzeciego Tysiąclecia. Złożono 4.634,5 zł.

7. Wczoraj zostało pobłogosławionych 82 animatorów i moderatorów Grup Apostolskich, w tej grupie trzy nasze animatorki: Joanna Bujas, Magdalena Łukasiewicz i Anna Salawa.
Grupa Apostolska prowadzi przy naszym kościele AKCJĘ ZNICZ. Uzyskane środki pomogą częściowo sfinansować wyjazdy rekolekcyjne dzieci i młodzieży.

8. Na zakończenie Tygodnia Misyjnego, w przyszłą niedzielę, Koło Misyjne Dzieci działające w Szkole Podstawowej w Sieprawiu będzie rozprowadzać kalendarze misyjne. Wesprzyjmy działalność misyjną dzieci.

9. W przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy – przesunięcie wskazówek zegara o 1 godz. do tyłu (z 3 na 2).

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Parafian z ulicy Długiej, spod numerów: 130, 131, 137, 139, 140, 149, 156, 169, 175 i z ul. Wesoła 3.

11. Do wieczności odeszła ś.p. Jadwiga Kicek. Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie.

INTENCJE MSZALNE: 20 X – 26 X 2014 r.

Poniedziałek:

6.30:

O powołania do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich San Damiano w Lubartowie oraz o rozwiązanie trudnych spraw wspólnoty.

18.00:

1) +Józef Sikora w 1 r. śm.

2) +Tadeusz Baran w 1 r. śm.

Wtorek:

6.30:

+Michał Dudek +Wiktoria ż. +Zygmunt Siatka.

18.00:

1) +Ignacy Dobosz –od syna Adama z rodziną.

2) +Eleonora Wielgus +Józef m.

Środa:

6.30:

+Michał Baran 31 r. śm. i ++ z rodziny.

18.00:

1) +Piotr Sałach +Helena ż. +Zbigniew s.

2) +Zofia Kurek –od wnuka Grzegorza z rodziną.

Czwartek:

6.30:

1) +Tadeusz Dobosz w r. śm. i rodzice jego: +Aniela +Józef.

2) +Aleksander Król 26 r. śm. +Tadeusz s.

18.00:

Błagalna o zdrowie i Błog. Boże dla członkiń Róży Stanisławy Kurek.

Piątek:

+Wiktoria +Melchior Woś.

1) +Adrian Deska.

2) +Zygmunt Konarski 7 r. śm. +Helena ż.

Sobota:

6.30:

1) +Michalina Pamułą +Eugeniusz m.

2) +Andrzej +Anna Szewczyk.

18.00:

1) +Józefa (fem.) Knapik +Stanisław m.

2) +Wanda Sułowska.

Niedziela:

6.30:

+Jan Suder +Antonina ż. +Stanisław Michalik zięć.

8.00:

+Stanisław Przęczek +Genowefa ż. –od rodziny Kozaneckich, Szczypczyków, Hachlowskich i od Barbary i Marka Wrzoszczyków.

9.30:

+Tadeusz Bętkowski –od siostry Krystyny z rodziną.

11.00:

1) W 55 ROCZNICĘ KAPŁAŃSTWA KS. PRAŁATA TADEUSZA

DĄBROWSKIEGO – dziękczynna z prośbą o dalszą Opiekę Bożą.

2) W 30-ROCZNICĘ  MAŁŻEŃSTWA TERESY i KRZYSZTOFA

MAREK – dziękczynna z prośbą o dalsze potrzebne łaski.

16.00:

+Józefa  (fem.) Knapik 11 r. śm. +Stanisław m.