1. Dziś rozpoczyna się Adwent i nowy Rok Liturgiczny. Rozpoczyna się drugi rok (2014/2015) realizacji czteroletniego Programu duszpasterskiego pod hasłem „NAWRACAJCIE SIĘ I WIERZCIE W EWANGELIĘ. Celem programu jest podjęcie działań zmierzających do pogłębienia postawy nawrócenia, zakorzenionej w łasce chrztu świętego, która owocuje posłuszeństwem Chrystusowi i postępowaniem według Jego woli. Ten Program wpisuje się również w drugi rok przygotowania do Światowych Dni Młodzieży pod hasłem BŁOGOSŁAWIENI CZYSTEGO SERCA.

2. Zachęcamy wszystkich w Adwencie na RORATY, czyli na Mszę Świętą o Najświętszej Maryi Pannie. Maryja jest najlepszą nauczycielką jak oczekiwać na spełnienie się Boskich obietnic. Roraty będą w dni zwykłe o godz. 17.00.
*Spowiedź adwentowa na Boże Narodzenie będzie w naszej Parafii w sobotę 20 grudnia.

3. Na pierwszej Mszy Świętej /dzisiaj/ zostały pobłogosławione OPŁATKI. Opłatki te, tradycyjnie, rozniosą do rodzin naszej Parafii pan organista (Adam Szlachta) lub pan kościelny (Wacław Cygan). Ofiary składane przy tej okazji organiście i kościelnemu stanowią częściowe wynagrodzenie za ich codzienną posługę w Kościele przez cały rok. Przyjęcie opłatków z kościoła, tutaj pobłogosławionych, świadczy o rodzinnej więzi wspólnoty parafialnej.

4. We środę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
*Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
*O godz. 18.00 /środa/ spotkanie sekcji charytatywnej Duszpasterskiej Rady Parafialnej /na Plebanii/.
Czwartek – wsp. św. Barbary, patronki górników. Dzień modlitw za bezrobotnych.
Pierwszy czwartek. NOWENNA DO BŁ. ANIELI SALAWY.
*Spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
*Spotkanie klas III przed bierzmowaniem.
Piątek - pierwszy piątek. Spowiedź św. od godz. 15.30; w Olszowicach o 17.30.
Sobota - wsp. św. Mikołaja. Nie zapomnijmy obdarować dzieci choćby drobnym upominkiem.
Do niektórych dzieci przyjdzie św. Mikołaj w kościele w sobotę po Mszy Św. wieczornej o godz.17.00.
Prezenty od św. Mikołaja będą składane na Plebanii.
*Pierwsza sobota. Wizyta u chorych z posługa sakramentalną od godz. 8.30.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na adwentową dekorację.
O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00 prosimy Rodziny zamieszkałe na ulicy Kawęciny, spod numerów: 19, 23, 25, 26, 31, 33, 35, 37, 40, 43, 45.

6. Zachęcamy do nabycia caritasowych świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
Świece można nabyć w zakrystii.

7. Do wieczności odszedł nasz parafianin Zbigniew Ćwierz, zamieszkały na ul. Zacisze /dawniej Granice/. Jego pogrzeb odbędzie się dzisiaj o godz. 13.30.
WIECZNY ODPOCZYNEK, RACZ MU DAĆ, PANIE.

INTENCJE MSZALNE: 1 XII – 7 XII 2014 r.

Poniedziałek:

6.30:

+Bernard Sołtys –od córki Katarzyny z rodziną.

17.00:

1) O zdrowie i opiekę Bożą w 1 r. urodzin dla Huberta.

2) +Michał Wierzbicki.

Wtorek:

6.30:

+Jan +Wiktoria Bujas +Józef i Franciszek ss.

17.00:

1) +Tadeusz Bętkowski –od znajomych ze Świątnik Górnych.

2) +Joanna Mitan –od Lidii i Tadeusza.

Środa:

+Jan Michalik.

17.00:

1) +Józef Pietrzyk +Wiktoria ż.

2) +Józef Gałaś –od chrześnicy Małgorzaty z mężem.

Czwartek:

+Barbara Tylek.

17.00:

1) +Stanisław Siatka 13 r. śm.

2) +Barbara Sawczuk.

Piątek:

6.30:

+Bernard Sołtys –od teściowej.

17.00:

1) +Henryk Baran +Rozalia ż.

2) +Ignacy Baran 14 r. śm.

Sobota:

6.30:

+Piotr Rosół –od brata Wacława z rodziną.

17.00:

1) +Władysław Zabderz 2 r. śm.

2) W 50 ROCZNICĘ ŚLUBU STANISŁAWA i STANISŁAWY POZNAŃSKICH – o Błog. Boże za przyczyną Bł. Anieli Salawy.

Niedziela:

6.30:

+Kazimierz Suder 13 r. śm. ++synowie:+Stanisław +Józef i jego ++rodzice.

8.00:

+Melchior i +Wiktoria Woś.

9.30:

+Maria Fijał 1 r. śm.

11.00:

ZA PARAFIAN.

16.00:

+Fryderyk Przęczek ++rodzice jego ++bracia jego: +Józef +Stanisław i szwagier +Jan..