1. Msze Święte –jak zwykle. Na Sumie – uroczyste udzielenie sakramentu chrztu świętego. Po południu: godz. 15.00 – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym; 16.00: Msza Święta.
*Dzisiejsza składka, zbierana przez Duszpasterską Radę Parafialną jest przeznaczona na INWESTYCJE PARAFIALNE – na Cmentarzu Parafialnym.

2. W poniedziałek – przygotowanie do sakramentu bierzmowania klas III gimnazjum /17.00/.

3. W tym tygodniu, od środy do niedzieli, będziemy przeżywać REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, pod kierunkiem Ks. Profesora Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie, Ks. Macieja Ostrowskiego.
*Wizyta u Chorych będzie we środę, od godz. 8.30. Nie będzie drugiej wizyty przed Świętami. Prosimy zgłaszać Chorych w zakrystii.
*W czwartek (19 marca) uroczystość św. Józefa. Dzień modlitw za mężczyzn.

4. 20 i 21 marca (piątek i sobota) odbędzie się zbiórka żywności w Delikatesach Centrum na rzecz biednych w Parafii.

5. W przyszłą niedzielę, składka będzie przeznaczona na cele REKOLEKCYJNE.

6. Na ołtarzu w Kaplicy Bł. Anieli Salawy znajdują się Deklaracje Przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które zamierzają podjąć duchową adopcję w Dzień Świętości Życia 25 III b.r., proszone są o zabranie dla siebie owej deklaracji.

7. Komunikat dla rodziców i opiekunów dzieci niesłyszących i słabo słyszących:
„Szkoła Podstawowa i Gimnazjum dla dzieci z wadą słuchu w Krakowie przy ul. Niecałej 8 (w dzielnicy Borek Fałęcki) zapraszają wszystkich zainteresowanych rodziców wraz z dziećmi na DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY, który odbędzie się we wtorek 17. marca 2015 r. o godz. 10.00. Będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych, uzyskać poradę logopedyczną i psychologiczną, zwiedzić szkołę i internat”.

8. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sieprawiu zaprasza do udziału w konkursie palm wielkanocnych. Palmy od 1,5 m do 3 m należy dostarczyć do Domu Kultury od 23 – 25 marca zaś powyżej 3 m palmy oceniane będą w Niedzielę Palmową 29 marca po Sumie o 11.00. Regulamin konkursu dostępny na stronie www.siepraw.pl oraz w szkołach i Domu Kultury. /Dyrektor GOKiS w Sieprawiu Natalia Postrzech/.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. O sprzątanie Domu Bożego prosimy we wtorek /wieczorem/ oraz w sobotę po nauce wieczornej /po godz. 19-tej/ - z ulicy GAJOWEJ.
Wtorek - Rodziny spod numerów: 2 – 19.
Sobota - Rodziny spod numerów: 20 – 66.

10. REKOLEKCJE (zobacz program...)

*Dziękujemy WOLONTARIUSZOM za doręczenie Planu Rekolekcji każdej rodzinie.
*Zachęcamy do licznego udziału w naukach i nabożeństwach rekolekcyjnych. Prosimy wszystkich, a zwłaszcza chorych i cierpiących o modlitwę, w intencji o nasze nawrócenie i wiarę w Ewangelię.
*Do wieczności odeszli: śp.+Józef Bętkowski, śp.+Józef Norek – jego pogrzeb jutro o 15.00 i śp.+Marta Oramus –jej pogrzeb we wtorek o 15.00.
WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ IM DAĆ, PANIE.

INTENCJE MSZALNE: 16 III – 22 III 2015 r.

Poniedziałek:

6.30:

O zdrowie i Błog. Boże dla całej Rodziny.

17.00:

+Jan Szczurek +Katarzyna ż. +Włodzimierz wnuk.

Wtorek:

6.30:

+Helena Kwinta –od córki Barbary z dziećmi.

17:00:

+Anna Czerwień –od Janki z rodziną.

Środa:

+Józefa (fem.) Mielczarek..

1) +Mieczysław Krzywacki.

2) +Jakub Matoga –od syna Józefa z rodziną.

Czwartek:

+Józef Kurek +Zofia ż.

9.30:

+Tadeusz Salawa –od żony Krystyny.

10.30:

+Michał Wierzbicki –od chrześniaka Jana Wierzbickiego

z rodziną.

12.00:

+Aniela Kluska +Walenty m. 28 r. śm. ++bracia +siostra

++ z rodziny.

18.00:

1) +Józef Bętkowski +Jan ojciec +Tadeusz szwagier.

2) 1 r. urodzin MILENY ANTONINY – podziękowanie z prośbą

o dalszą Opiekę i Błog. Boże dla dziecka i rodziców.

20.00:

+Bolesław Lach –od syna Janusza z rodziną.

Piątek:

7.00:

1) +Stanisław Kwinta 8 r. śm.

2) +Albina Płachta.

16.00:

W intencji CHORYCH.

+Tadeusz Król 3 r. śm.

Sobota:

7.00:

1) +Anna Matoga –od rodziny Orlików z Glichowa.

2) +Tadeusz Salawa –od syna Rafała z rodziną.

1) +Józef Sikora.

2) +Estera +Stefan Pasternak ++ z ich rodzin.

Niedziela:

6.30:

+Stanisław Kwinta +Feliksa (fem.) ż. +Adam +Feliks ss. +Janina c.

8.00:

+Józef Dorsz.

9.30:

+Wojciech Dziura +Anna ż. +Ryszard s.

11.00:

1) ZA PARAFIAN.

2) 40 ROCZNICA ŚLUBU ANDRZEJA i ELŻBIETY

dziękczynno-błagalna.

16.00:

+Ryszard Ślizowski –od sąsiada Grzegorza z żoną i z  synem.