1. Dziś najważniejszy dzień w historii ludzkości. -Szczególnie w historii tych, którzy uwierzyli, że Jezus Chrystus – prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek – przez swoją śmierć i zmartwychwstanie, dokonał naszego zbawienia. Przeżywając Święta Wielkanocne świętujemy dzieło naszego zbawienia. Niech wiara i miłość zagości w każdym sercu. Życzmy sobie nawzajem, aby każdy z nas przeżył doświadczenie Niewiernego Tomasza. Spotkał Zmartwychwstałego Pana. Włożył swą rękę do przebitego boku Chrystusa, uwierzył i zawołał: „Pan mój i Bóg mój”.
*Wszystkim Wam – Siostry i Bracia – życzymy takiej wiary i Paschalnej Radości. -Wesołego Alleluja.

2. Triduum Paschalne, rozpoczęte Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej, kończy się Nieszporami Wielkiej Niedzieli. Nieszpory będą o godz. 15.30.

3. Jutro – Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze Święte – jak w niedzielę.
*Jutrzejsza składka jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
*Na Sumie – uroczyste udzielenie sakramentu chrztu świętego.
*Za tydzień Kwesta POLA NADZIEI na Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

4. W przyszłą niedzielę – Niedziela Miłosierdzia Bożego.

5. Od Niedzieli Miłosierdzia Bożego rozpocznie się w naszej Parafii PEREGRYNACJA SYMBOLI ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY – krzyża i ikony Matki Bożej Salus Populi Romani. Symbole ŚDM nawiedzą domy Wolontariuszy oraz Rodzin, które wyraziły chęć przyjęcia Pielgrzymów. Prosimy o zgłaszanie się do zakrystii osób, które nie przyjmują Pielgrzymów, a chciałyby mieć udział w Peregrynacji. Szczegółowe informacje będą podane w najbliższym czasie.

6. W piątek, 10 kwietnia – spotkanie Wolontariuszy ŚDM. Rozpoczęcie Mszą Świętą, o godz. 18.00. Spotkanie – na Plebanii.

7. Serdecznie dziękujemy za wszelkie zaangażowanie się Parafian na rzecz lepszego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy za dekoracje „Ciemnicy” i „Grobu Pańskiego” – pani katechetce Dorocie, Ks. Wojciechowi i Grupie Apostolskiej; Służbie Liturgicznej
z Księdzem Romanem; kościelnemu – panu Wacławowi i organistom – panu Adamowi i panu Andrzejowi; kantorom i chórom. Dziękujemy Duszpasterskiej Radzie Parafialnej, Wolontariuszom – za pomoc potrzebującym. Dziękujemy Orkiestrze, Ochotniczym Strażom Pożarnym. Dziękujemy za pomoc Urzędowi Gminy, między innymi za pomoc w usunięciu skutków huraganu. Dziękujemy Szkołom za współpracę. Dziękujemy za sprzątanie
i dekoracje. Dziękujemy za przesłane nam liczne życzenia świąteczne. Wszystkim wspólnotom - dziękujemy za uświetnienie Procesji Rezurekcyjnej.
Wielkanocne Pozdrowienia i Życzenia prosimy przekazać Chorym, którzy z powodu braku sił nie mogą tutaj radować się z nami.
*Osobne podziękowanie składamy wszystkim, którzy na różny sposób ofiarą, modlitwą i pracą wspierają różne dzieła Kościoła i Parafii. Wszystkim niech błogosławi Zmartwychwstały Chrystus.

INTENCJE MSZALNE: 6 IV – 12 IV 2015 r.

Poniedziałek:

+Jan Salawa.

8.00:

+Zbigniew Ćwierz –od córki Doroty, zięcia i wnuczek.

9.30:

+Łukasz Wójtowicz –od rodziców, rodzeństwa z rodzinami.

11.00:

W intencji dzieci ochrzczonych „w dniu dzisiejszym”.

16.00:

+Jan Suder 8 r. śm. ++rodzice i +teściowie.

Wtorek:

6.30:

+Teresa Bętkowska –od kuzynki.

18:00:

1) Dziękczynna w rocznicę urodzin MATEUSZA – o zdrowie
i potrzebne łaski i dalszą opiekę za wstawiennictwem matki Bożej
i Bł. Anieli Salawy.

2) W 85 rocznicę urodzin JANINY – dziękczynna z prośbą o Błog. Boże i potrzebne łaski za przyczyną Bł. Anieli Salawy.

Środa:

6.30:

+Feliksa (fem.) Bielawska –od wnuków Michalików.

18.00:

+Zofia Król –od Jana i Zofii Król z Doczyc.

Czwartek:

6.30:

1) +Tomasz +Katarzyna +Aleksander +Stanisław Nawała.

2) +Antoni Suder –od córki Barbary z rodziną.

+Józef Matoga 2 r. śm.

Piątek:

6.30:

+Anna Czerwień –od brata Jacka z rodziną.

18.00:

+Kazimierz Kicek w 16 r. śm. ++rodzice.

Sobota:

6.30:

1) +Brygida Płachta 12 r. śm. +Hneryk m. +Maria c.

2) W 10 rocznicę urodzin Bartka – o opiekę Bożą.

18.00:

1) +Ryszard Ślizowski –od rodziny Balinków.

2) +Józef Bętkowski 4 r. śm.

Niedziela:

6.00:

+Jarosław Pitala +Ludwik Grabowski.

8.00:

+Prezydent Lech Kaczyński i dusze wszystkich Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

9.30:

+Waleria Dobosz 24 r. śm. +Piotr m. +Helena c. +Józef zięć.

11.00:

+Generał Bronisław Kwiatkowski i dusze wszystkich Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w 5 r. śm.

16.00:

+Wojciech Dziura +Józefa ż.