1. Dziś, w 4 niedzielę wielkanocną, początek TYGODNIA MODLITW o powołania kapłańskie i zakonne. *O godz. 16.00 uroczyste udzielenie SAKRAMENTU BIERZMOWANIA. Sakrament bierzmowania otrzyma 61 osób. Sakramentu udzieli Ks. Infułat Franciszek Kołacz. O godz. 15.30 - Nieszpory.

2. Zgodnie z apelem obrońców życia, 27 kwietnia przypada Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka. Modlitwa o miłosierdzie Boże dla całego narodu w rocznicę uchwalenia w 1956 r. ustawy dopuszczającej aborcję.
Środa   - ŚWIĘTOŚW. KATARZYNY ZE SIENY, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
*Dzień pamięci o męczeństwie duchowieństwa polskiego w czasie drugiej wojny światowej.
*Rozpoczęcie nowenny przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.
Czwartek – Pierwsze NABOŻEŃSTWO MAJOWE ku czci NMP- po Mszy Świętej o 18.00.
      *Nabożeństwa majowe w Olszowicach, będą o godz. 19.00;
       w Kapliczce w Łyczance: w tygodniu – o 16.30, w niedzielę – o 15.00.
Piątek   -  wsp. św. Józefa, rzemieślnika. Dzień modlitw w intencji bezrobotnych.
                Pierwszy piątek. Spowiedź od godz. 16.30; w Olszowicach – o 18.30.
Sobota  -  wsp. św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Pierwsza sobota.
                *Wizyta u Chorych z posługą sakramentalną, od godz. 8.30.

3. W przyszłą niedzielę, 3 maja, po każdej Mszy Świętej odnowienie Ślubów Jasnogórskich w obliczu wystawionego Najświętszego Sakramentu, z okazji Uroczystości Matki Bożej Królowej Polski. Msza Święta, o godz. 9.30, będzie odprawiona w intencji naszej Ojczyzny i o Błog. Boże dla Ochotniczych Straży Pożarnych.
*4 maja, w Olszowicach, o godz. 18.00, we wspomnienie św. Floriana, będzie Msza Święta w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej z Olszowic.

4. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, w naszej Parafii – za dwa tygodnie, 10 maja, na Mszy Świętej, o godz. 9.30.
Próby do Pierwszej Komunii Świętej - w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku po Mszy św. wieczornej o 18.30. Zachęcamy rodziców z dziećmi do udziału we Mszy św. jako bezpośrednie przygotowanie duchowe do Uroczystości Pierwszej Spowiedzi i Komunii św.

5. W ołtarzu głównym umieszczona została Ikona Światowych Dni Młodzieży Salus Populi Romani, która towarzyszyć nam będzie do Światowych Dni Młodzieży w 2016r. 3 Maja podczas Mszy św. o 9.30 poświęcone zostaną symbole Ikony i Krzyża, które od tego dnia będą peregrynować w naszych Rodzinach, najpierw w rodzinach wolontariuszy, następnie rodzin, które chcą przyjąć młodzież, a po wakacjach do wszystkich parafian. Scenariusz Peregrynacji zamieszony jest na stronie parafialnej, a także w gablocie ŚDM.

6. Bóg zapłać Rodzicom młodzieży bierzmowanej za porządki w sanktuarium i w okolicy
    Sanktuarium.
    *O sprzątanie Domu Bożego w przyszłą sobotę, od godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Pogodnej, spod numerów: 22 – 65.
*Bóg zapłać za ofiary na prace na Cmentarzu. Na nadzwyczajnej składce, w trzecią niedzielę,    złożono 14.553 zł.

7. Do wieczności odszedł nasz parafianin, śp. +Antoni Siemieniec.
    Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie.

INTENCJE MSZALNE: 27 IV – 3 V 2015 r.

Poniedziałek:

1) O Błog. Boże i potrzebne łaski w 1 rocznicę ślubu,

za wstawiennictwem Bł. Anieli Salawy.

2) +Józef Najder w r. śm. i ++ z rodziny.

18.00:

+Michał Sikora –od rodziny Gorczyca z Sieprawia.

Wtorek:

6.30:

+ Tadeusz Konarski 19 r. śm. +Józef ojciec.

18:00:

1) +Emil Bielawski 5 r. śm. +Józef brat.

2) + Józef Bętkowski –od córki Katarzyny z mężem i dziećmi.

Środa:

6.30:

O pomoc w trudnych sprawach pracy zawodowej oraz pomoc w opiece nad chorym ojcem, przez wstawiennictwem B. Anieli Salawy.

18.00:

+Antonina Matoga 19 r. śm. +Stanisław m. +Wojciech s.

Czwartek:

6.30:

1) +Ignacy Baran 35 r. śm. ++bracia:  +Augustyn +Zygmunt.

2) +Józef Norek –od żony z rodziną.

18.00:

+Teresa Bętkowska –od wnuczki Kasi z mężem i z prawnukami.

Piątek:

6.30:

+ Jan +Eleonora +Stanisław +Maria.

+Maria Kicek w 1 r. śm.

Sobota:

6.30:

Dziękczynna w 18 rocznicę urodzin Joanny z prośbą o Błog. Boże, Opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo Bł. Anieli Salawy.

18.00:

1) +Ludwik Wilk +Maria ż. +Janina +Stanisława (fem.) cc. +Władysław s. +Jan zięć.

2) 25 ROCZNICA ŚLUBU BOGDANA i LUCYNY MATOGA –

dziękczynna z prośbą o dalsze Błog. Boże dla całej rodziny.

Niedziela:

6.30:

25 ROCZNICA ŚLUBU – podziękowanie Bogu za łaski z prośbą o dalsze Błog. Boże za przyczyną Matki Bożej i Bł. Anieli Salawy.

8.00:

+Edward Durlatka 13 r. śm. ++rodzice ++teściowie.

9.30:

W intencji Ojczyzny i o Błog. Boże dla Ochotniczych Straży Pożarnych.

11.00:

+Maria Kiszka 20 r. śm. +Józef m. +Anna c. +Jan zięć.

16.00:

+Maria Bugaj +Tadeusz ++rodzice.