1. Przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Do Pierwszej Komunii Świętej, dzisiaj, podczas Mszy Świętej o godz. 9.30, przystąpi 87 dzieci. Komunia Święta, to Dar Jezusa Chrystusa, który umarł i zmartwychwstał dla naszego zbawienia, to duchowy pokarm na życie wieczne. Niech każdy wspomni swoją Pierwszą Komunię Świętą i na nowo ożywi pobożność eucharystyczną i praktykę przyjmowania tego CHLEBA NA ŻYCIE WIECZNE.
*Nabożeństwo dziękczynne z majówką będzie dzisiaj o godz. 17.00.
*Suma została przeniesiona na godz. 12.00; Msza Święta w Olszowicach – na godz. 8.00.

2. Najbliższy tydzień – to BIAŁY TYDZIEŃ. Dzieci Pierwszokomunijne każdego dnia będą gromadzić się na Eucharystii i Nabożeństwie majowym, o godz. 18.00.

3. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego zostaje przeniesiona z czwartku na 7 niedzielę wielkanocną, czyli na przyszłą niedzielę.

4. Dni krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące będziemy przeżywać w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę. Pójdziemy z procesją z krzyżem, razem z dziećmi komunijnymi : w poniedziałek – pod Krzyż Misyjny przy naszym Sanktuarium; we wtorek – do Kapliczki pod Starym Kościołem, we środę – do Starego Kościoła.
*Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Coraz częściej zdarzają się klęski żywiołowe, a ludzi głodujących na świecie ciągle przybywa.

5. Środa - wsp. Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej.
Czwartek – ŚWIĘTO ŚW. MACIEJA, APOSTOŁA.
Piątek – trzeci piątek. -Zapraszamy na JERYCHO W SIEPRAWIU. Rozpoczęcie o godz. 15.00 /Koronka do Bożego Miłosierdzia/; zakończenie o godz. 21.00 /Apelem Maryjnym/.
*Rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
Sobota – ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
*O godz. 15.00 – W Starym Kościele, Msza Święta Wolontariatu Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.
*O godz. 17.00 – Nabożeństwo Majowe przy kapliczce Św. Huberta /ulica Myśliwska/.

6. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie – WYBORY NOWEGO PREZYDENTA. Niech wszyscy uprawnieni wezmą udział w tych wyborach. Modlimy się o szczęśliwy wybór Głowy Państwa, któryby godnie reprezentował nasz naród i z troską o dobro każdego obywatela rozwiązywał nasze polskie sprawy.

7. Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnym za przygotowanie kościoła i otoczenia zewnętrznego na dzisiejszą uroczystość. O sprzątanie Domu Bożego prosimy w sobotę, o godz. 8.00 rodziny z ulicy Brzeg, spod numerów 3 -19.

8. Trwa peregrynacja Symboli Światowych Dni Młodzieży. Jest jeszcze możliwość zgłoszenia swego udziału peregrynacji w niektórych dniach czerwca.

INTENCJE MSZALNE: 11 V – 17 V 2015 r.

Poniedziałek:

6.30:

+Józef +Emilia +Piotr wnuk.

18.00:

1) +Agnieszka Suder 18 r. śm.

2) +Tadeusz Podobiński 3 r. śm.

Wtorek:

6.30:

+ Stanisław Suder i rodzice: +Klemens +Stefania.

18:00:

1) +Ewa Suder –od syna Maćka z rodziną.

2) +Anna Suder –od córki Agnieszki z mężem i dziećmi.

Środa:

6.30:

1) +Artur Mika –od teściów.

2) O dostanie pracy dla bezrobotnej córki Marii, o Błog. Boże dla

mamy Janiny i o nawrócenie męża z pijaństwa.

18.00:

+Dawid Pitala –od chrześniaka Bartusia.

Czwartek:

6.30:

1) +Tadeusz Salawa +Kazimiera ż. +Zbigniew brat ++rodzice:

+Stanisław +Aniela; +Jan +Katarzyna.

2) +Stanisław Kurek ++rodzice: +Stanisław +Anna.

18.00:

+Anna Czerwień –od sąsiada Romana Marka.

Piątek:

6.30:

1) +Józef Bętkowski –od żony Marii i Krystyny córki.

2) O zdrowie za wstawiennictwem B. Anieli Salawy; o szczęśliwe

rozwiązanie dla Adriany; o Błog. Boże dla rodziny Stania;

o nawrócenie z pijaństwa.

1) +Zofia Matoga.

2) +Wiktoria Marszałek 10 r. śm. +Kazimierz 30 r. śm.

Sobota:

+Tadeusz Bujas 11 r. śm.

18.00:

1) +Józef Suder +Aniela ż. +Maria c.

2) 18 URODZINY ANGELIKI – o Błog. Boże za wstawiennictwem

Bł. Anieli Salawy.

Niedziela:

+Zofia Kure +Józef m.

8.00:

+Józef Cyrek 11 r. śm. +Helena ż.

9.30:

+Jacek Nowak 15 r. śm. za dziadków Marynairczyków i Nowaków ?

11.00:

W intencji dzieci „dzisiaj ochrzczonych”.

16.00:

+Ryszard Ślizowski –od Bożeny i Krzysztofa Chmielewskich.