1. Msze Święte – jak zwykle. Po południu: 15.30 – Nieszpory;16.00 – Msza Święta.
*Dzisiaj składamy ofiary na spłacenie inwestycji na naszym parafialnym cmentarzu.

2. We wtorek spotkanie opłatkowe wolontariuszy ŚDM rozpocznie się Mszą Świętą w kaplicy Matki Bożej, o godz. 18.00, dalsza część na plebanii.

3. We środę (23 XII), od godz. 8.00 – wizyta z posługą sakramentalną u Chorych – u tych chorych, u których nie byliśmy w pierwszą sobotę. Prosimy chorych zgłaszać w zakrystii.

4. W czwartek rano, o godz. 6.30 – ostatnie RORATY. Mszy Świętej wieczorem nie będzie. *W porze wieczornej każda rodzina zgromadzi się przy wspólnym stole rodzinnym, aby przeżyć Wigilię Bożego Narodzenia, spożywając Wieczerzę Wigilijną, łamiąc się opłatkiem i składając sobie wzajemne życzenia z okazji Narodzenia Pana Jezusa. Przed posiłkiem należy odmówić wspólnie modlitwę, odczytać fragment Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa w Betlejem. W Wigilię zalecana jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nie podaje się alkoholu pod żadną postacią.
*O północy – PASTERKA. Składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia nie narodzonych – SOS.

5. W piątek – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze Święte będą jak niedzielę (6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 16.00; w Olszowicach – 9.30. Po południu, o godz. 15.30 – Nieszpory.
*Składka z Uroczystości Narodzenia Pańskiego przeznaczona jest na „świętopietrze”.

6. W sobotę – ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, pierwszego męczennika. Msze Święte będą jak w niedzielę.
*Na Sumie /godz. 11.00/ - uroczyste udzielenie sakramentu chrztu świętego. *Składka ze Św. Szczepana przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

7. W niedzielę w oktawie Narodzenia Pańskiego – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY, JEZUSA, MARYI i JÓZEFA. *Na każdej Mszy Świętej – BŁOGOSŁAWIENIE DZIECI.
*O godz. 17.00 w tutejszym Sanktuarium Bł. Anieli Salawy odbędzie się Charytatywny Koncert Kolęd w wykonaniu Joanny Stoch i Adama Szlachty na rzecz rehabilitacji sześcioletniego Tobiasza chorego na autyzm.

8. W zakrystii są jeszcze ŚWIECE CARITAS na stół wigilijny.

9. W Starym Kościele, po Mszach Świętych można obejrzeć WYSTAWĘ SZOPEK i oddać głos na nagrodę publiczności. Rozstrzygnięcie Konkursu, ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 10 I 2016 r. (niedziela) o godz. 17.00 w Starym Kościele.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na dekoracje świąteczne. O sprzątanie Domu Bożego we środę, o godz. 18.00, prosimy Rodziny z ulicy Myśliwskiej, spod numerów: od 98 do numeru 166.

11. Wizyta Duszpasterska rozpocznie się od poniedziałku /28 XII/. W tym dniu Wizyta będzie na ulicy Górskiej od strony Świątnik oraz w Olszowicach ul. Wspólna, Kulerzówka, Do Dworu, Białą Droga, Potokowa, Kopań. Pełny harmonogram kolędy w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Może ulec zmianie wskutek nieprzewidzianych okoliczności.

12. Do wieczności odszedł śp. Stanisław Bujas. WIECZNE ODPOCZYWANIE, RACZ MU DAĆ, PANIE.

INTENCJE MSZALNE: 21 XII – 27 XII 2015 r.

Poniedziałek:

+Roman Kicek.

17.00:

+Dawid Pitala 8 r. śm. –od chrześniaka Bartusia.

Wtorek:

6.30:

1) +Zofia Dyrda 9 r. śm. +Wojciech m.

2) +Czesława (fem.) Gajer.

17.00:

+Maria Dziektarz – od Róży Różańcowej św. Maksymiliana.

Środa:

6.30:

+Wiktoria Kowalczyk +Alojzy m. +Wiktoria Przęczek.

17.00:

+Tadeusz Matoga –od syna Jana z rodziną.

Czwartek:

6.30:

1) +Ignacy Małota 18 r. śm. +Helena ż.

2) +Cecylia Bętkowska +Stanisław m. +Włodzimierz wnuk.

3) O umocnienie w wierze dla wątpiących i o miłość w rodzinach.

SPOTKANIE PRZY WIGILIJNYM STOLE W RODZINACH

Piątek:

24.00:

PASTERKA: 1) ZA PARAFIAN.

2) ZA WSZYSTKICH KAPŁANÓW.

3) W INTENCJI DZIECI NIE NARODZONYCH.

6.30:

+Kazimierz Suder 14 r. śm. +Stanisław +Józef ss. i ++rodzice.

8.00:

W 18 ROCZNICĘ URODZIN KTARZYNY, o Błog. Boże, Opiekę Matki Bożej, za przyczyną Bł. Anieli Salawy.

+Jan Salawa.

ZA PARAFIAN.

16.00:

+Szczepan +Anna Dobosz +Kazimierz s. +Michalina c.

Sobota:

6.30:

+Stanisław Sumera 20 r. śm.

+Szczepan Jędrzejowski.

9.30:

+Antoni Sołtys +Jadwiga ż.

11.00:

W intencji dzieci w tym dniu ochrzczonych.

14.00:

Msza Święta ślubna.

W 35 ROCZNICĘ ŚLUBU ANNY i STANISŁAWA o Błog. Boże

i potrzebne łaski.

Niedziela:

6.30:

+ Józef Dębski +Anna ż. 25 r. śm.

8.00:

+ Joanna Dobosz +Jan m. +Janina c.

9.30:

W 1 ROCZNICĘ URODZIN JULIANA ĆWIARZA – „ROCZEK”

od rodziców chrzestnych.

W 30 ROCZNICĘ ŚLUBU WACŁAWA i JOANNY CYGAN

14.00:

Msza Święta ślubna.

16.00:

+Ignacy Oramus +Zofia ż. +Maria ż.