1. W dzisiejszą niedzielę jest święto SWIĘTEJ RODZINY, JEZUSA, MARYI i JÓZEFA.
Po każdej Mszy Świętej – błogosławienie dzieci. *Przypada też święto św. Jana , apostoła i ewangelisty. *Po południu: godz. 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.
*O godz. 17.00 – Charytatywny Koncert Kolęd w wykonaniu Joanny Stoch i Adama Szlachty – na rehabilitację sześcioletniego Tobiasza chorego na autyzm.

2. Czwartek – siódmy dzień Oktawy Narodzenia Pańskiego. Wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. Msza Św. tylko rano, o godz. 6.30. Po południu o 17.00 Nieszpory i Nabożeństwo na zakończenie Roku 2015. Za odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy”, w celu podziękowania za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa można uzyskać odpust zupełny.

3. Piątek – Nowy Rok 2016. UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI.
49. Światowy Dzień Pokoju. Można uzyskać odpust zupełny za śpiew w kościele hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” w celu uproszenia Bożej mocy na cały rok. Msze Święte w Nowy Rok – jak w niedzielę (6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 16.00; w Olszowicach – 9.30).
*W Nowy Rok składka przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”
*Spowiedź na I piątek będzie codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

4. Pierwsza Sobota – odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną (od godz. 8.30).

5. W dniach od 28 grudnia do 6 stycznia 2016 r. uczniowie szkoły podstawowej w Sieprawiu wezmą udział w kolędowaniu misyjnym. Tegoroczna kolęda misyjna będzie ofiarowana dzieciom z Tanzanii i Sudanu. Prosimy o serdeczne przyjęcie małych kolędników.

6. Już po raz X Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sieprawiu będzie organizował Ogólnopolskie Warsztaty Muzyki Gospel w dniach 22 do 24 stycznia. Koncert Finałowy odbędzie się w niedzielę 24 stycznia w hali sportowej w Sieprawiu o godz. 17.00. Organizatorzy (Natalia Postrzech Dyrektor GOKiS w Sieprawiu i Ewa Kapelska-Słysz Kierownik Artystyczny Warsztatów) zachęcają do udziału w warsztatach. Szczegóły na stronie internetowej warsztatów. Patronat honorowy objął Ks. Biskup Grzegorz Ryś.

7. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Świąt Bożego Narodzenia i uświetnili obchody tej Tajemnicy naszego Zbawienia.
Dziękujemy: Panu Krzysztofowi Kowalczykowi i panu Porszke za choinki; panu Kryspinowi Zającowi i pomocnikom jego za przywiezienie i ustawienie choinek, pani Marii Wielgus za choinki do Olszowic; pani Dorocie Suder z Grupą Młodzieży za szopkę, Trzeciemu Zakonowi za żłóbek przed Ołtarzem. Dziękujemy za oprawę liturgiczną Pasterki Orkiestrze, Scholi Angeli, Psałterzystom z Grupy Apostolskiej, ministrantom, lektorom, służbie kościelnej, Duszpasterskiej Radzie Parafialnej i Księżom wikariuszom. Dziękujemy Zespołowi Charytatywnemu i wszystkim wolontariuszom za akcje zbiórki w sklepach na rzecz najuboższych, za robienie paczek i za dowiezienie ich pod właściwy adres. Dziękujemy tym, którzy te dary ofiarowali. Dziękujemy za liczne świąteczne życzenia.
*O żywej wierze w przeżywaniu Bożego Narodzenia świadczy liczna obecność wiernych w kościele i liczne Komunie Święte. Miłosierdziu Bożemu polecamy tych, którzy jeszcze nie przystąpili do sakramentu pokuty. Dziękując – wszystkim życzymy obfitych Bożych łask.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. O sprzątanie Domu Bożego we środę prosimy rodziny z ulicy Górskiej, spod numerów: 1 - 11.

9. Do wieczności odeszła śp. Monika Tylek. Przeżyła 96 lat. WIECZNY ODPOCZYNEK, RACZ JEJ DAĆ, PANIE.

10. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:

28 XII /poniedziałek/

• od 8.00: Olszowice, ulice: Wspólna (od rodz. Kluska), następnie ul.  Kulerzówka, Do Dworu,  Potokowa, Kopań, koniec u pani Matogi.
  • od 8.00: Łyczanka, ul. Górska od numeru 1 do końca.

29 XII /wtorek/

• od 8:00 Olszowice, ul. Graniczna, Olszynowa, Krajobrazowa, Na Skałę, Bystra, Cicha, Św. Floriana.
  • od 8.00: Łyczanka, ul. Ogrodowa od numeru 2 do końca, z ulicami bocznymi: Dojazdową, Wąską i Za Potok.

30 XII /środa/

• od 8.00 Olszowice, ul. Sieprawska następnie Beskidzka, Bruchnalskiego i bł. Anieli Salawy
  • od 8.00 ul. Polna od nr 81 dalej ul. Zarzecze, Sosnowa, Dębowa - (od strony  ul. Długiej) następnie ul. Azaliowa i Modrzewiowa

Czwartek /31 XII/

• od 8:30 Olszowice, ul. Królowej Polski, Kaimówka, Dębowa, Krótka
  • od 8.00 ul. Zagórze od nr 31 i Dworska w stronę szkoły.

Sobota /2 I/

• od 8.00 ul.  Anieli Salawy numery parzyste od 26 do 44 następnie od 9.00 ul. Anieli Salwy od Zawady w stronę Kościoła, zakończenie u państwa Kadeja.
  • od 8.00 ul. Lipowa od nr 51 z ul.  Młyńską i Boczną

Poniedziałek /4 I/

• od 8:00 Jana Pawła II – od poczty do Matysa i z powrotem + Na Grobli.
  • od 8.00 ul. Jasna od nr 12 i ks. Przytockiego do nr 1

INTENCJE MSZALNE: 28 XII 2025 – 3 I 2016 r.

Poniedziałek:

6.30:

1) +Helena Raczek 35 r. śm. +Andrzej m. +Ludwik s.

2) +Józef Leśniak +Aniela ż. +Władysława synowa.

17.00:

+Antoni +Zofia ż. oraz ++z rodziny Baranów i Kowalczyków.

Wtorek:

6.30:

1) +Stefania Ćwierz 16 r. śm.

2) +Czesława (fem.) Gajer.

+Michał Skóra 1 r. śm.

Środa:

1) +Roman Kicek.

2) W 100-lecie urodzin JANINY STRYSZOWSKIEJ z d. Surówka,

zamieszkała w Złotoryi - o Opiekę Bożą za przyczyną Bł. Anieli

Salawy.

3) +Stanisław Baran –od córki Barbary z rodziną.

17.00:

+Antonina Durak 1 r. śm. +Stanisław m.

Czwartek:

6.30:

1) +Czesława (fem.) Gajer.

2) +Helena Gwóźdź –od córki Katarzyny z rodziną.

3) W 2 rocznicę urodzin Adama – dziękczynna z prośbą o dlaszą Opiekę Bożą.

17.00:

NIESZPORY NA ZAKOŃCZENIE ROKU 2015.

Piątek:

6.30:

+Stanisław Baran –od syna Karola z rodziną.

8.00:

+Mieczysław Krzywacki.

9.30:

+Józefa Szczurek 3 r. śm.

11.00:

+Stanisław Matoga.

16.00:

+Kazimierz Jarosz 5 r. śm.

Sobota:

1) +Czesława (fem.) Gajer

2) +Antonina +Michał Dziura.

+Genowefa Grochal.

Niedziela:

+ Robert Kwinta.

8.00:

+ Katarzyna Chlebda +Jan m. +Franciszek s. +Michalina synowa.

9.30:

+Genowefa Grochal.

11.00:

ZA PARAFIAN.

16.00:

+Henryk Wielgus –od wnuka Andrzeja z rodziną.