1. W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie św. Ludwika oraz św. Józefa Kalasantego, prezbitera. *Po południu: godz. 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.

2. Jutro - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ.
Odnowienie Aktu zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej.
Msze Święte: godz. 6.30, 18.00 i w Olszowicach o 19.00.
*Wyjazd na Śląsk Opolski /Góra Św. Anny/, o godz. 7.00.
Wtorek - Rocznica ingresu do katedry wawelskiej ks. kard. Stanisława Dziwisza (2005).
Środa - wsp. św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
*Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – wsp. męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
Piątek - Od godz. 16.00, spowiedź dzieci i młodzieży na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego.
Sobota - 41 Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o 8.30 – z parkingu przy kościele.

3. Za dwa tygodnie będziemy przeżywać pierwszą rocznicę Nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami św. S. Faustyny i Bł. Jana Pawła II.
Równocześnie – 9 września, będziemy przeżywać uroczystość odpustu ku czci Bł. Anieli Salawy. Sumie odpustowej, koncelebrowanej o godz. 18.00, będzie przewodniczył Ks. Kanonik Edward Wielgus, nasz rodak, który w tym roku przeżywa Jubileusz 50-lecia Kapłaństwa wraz ze swoim kolegą z roku święceń Ks. Kanonikiem Władysławem Wiecheć z Gaja. Kazania wygłosi Ks. Kanonik Henryk Bąk, z Krakowa –Opatkowic.
Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej dla omówienia tych uroczystości – w sobotę /31 sierpnia/, o godz. 19.00.

4. Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko” zaprasza do udziału w projekcie, który może pomóc osobom niepełnosprawnych w realizacji marzeń o aktywności, pracy i finansowej niezależności… Projekt skierowany jest do osób nieaktywnych zawodowo z niepełnosprawnością psychiczną (osoby z upośledzeniem umysłowym lub osoby chorujące psychicznie) zamieszkujące na terenie powiatu krakowskiego. Udział w projekcie jest bezpłatny. Więcej informacji i możliwość zapisania się: *w biurze projektu przy ul. Lubelskiej 21/21 w Krakowie* telefonicznie pod nr 12 341 46 43 lub 797 700 202.

5. Bóg zapłać za ofiary z trzeciej niedzieli na inwestycje parafialne. Złożono 7.858 zł. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za kwiaty na ołtarze.

6. Do naszej Parafii Ks. kardynał skierował wikariusza z Parafii Miłosierdzia Bożego w Skawinie Ks. mgr lic. Romana Zapałę.
*Księdzu Wojciechowi Leśniakowi dziękujemy za duszpasterską pracę w naszej Parafii, a na dalszą drogę posługi kapłańskiej życzymy Błogosławieństwa Bożego - obfitych Bożych łask za przyczyną bł. Anieli Salawy.

INTENCJE MSZALNE: 26 VIII – 1 IX 2013 r.

Poniedziałek, godz. 6.30: +Józef Burda –od Marii Burda.
„ 18.00: 1) +Krzysztof Poznański 5 r. śm.
2) +Maria Cygan 5 r. śm. +Stanisław m. +Sylwester s.

Wtorek, godz. 6.30: 1) +Antonina Wielgus 36 r. śm.
2) +Ludwik Przęczek.
„ 18.00: 1) +Zbigniew Strzebak +Maria +Stanisław Cygan.
2) +Alojzy Dziektarz 23 r. śm.

Środa, godz. 6.30: +Józef Burda – od Danuty i Czesława Hankus z rodziną.
„ 18.00: 1) +Michał Kowalczyk 15 r. śm.
2) W 30 ROCZNICĘ ŚLUBU LUCYNY i STANISŁAWA -dziękczynna z prośbą o Błog. Boże za przyczyną Bł. Anieli Salawy.

Czwartek godz. 6.30: +Genowefa Opach –od chrześnicy Bogusi z rodziną.
„ 18.00: 1) +Anna Dudek +Piotr s. +Helena Bętkowska +Maria z. +Albert zięć.
2) +Edward Anioł +żona jego i ++rodzice.

Piątek godz. 6.30: 1) +Alojzy Dziektarz +Stanisław s.
2) +Stefania Nowak +Stefan m. –od córki.
„ 18.00: +Bronisław Norek +Klemens Matoga +Stefania ż.

Sobota godz. 6.30: +Józef Suder –od Jana i Stanisławy Siatka z rodziną.
„ 18.00: 1) W intencji Marcina – dziękczynna z prośbą o dalsze Błog. Boże, w 18 ROCZNICĘ URODZIN.
2) +Genowefa Przęczek +Aleksander +Anna Kozaneccy.
3) W 43 ROCZNICĘ MATURY, z okazji KOLEŻEŃSKIEGO ZJAZDU z Techniku Rolniczego w Dąbrowicach – dziękczynna z prośbą o dalszą Opiekę Bożą dla kolegów i koleżanek z ich rodzinami.

Niedziela godz. 6.30: +Stefania Suder +Kazimierz m. +Jan s. +Dariusz wnuk.
„ 8.00: +Stefania Orzechowska –od Ireny c. i Mariana m.
„ 9.30: +Konrad Pudełko.
„ 11.00: ZA PARAFIAN.
„ 16.00: +Tomasz Szczepocki 10 r. śm.