1. Msze Święte – jak zwykle. Po południu: 15.30 – Nieszpory; 16.00 Msza Święta.
*W Mogilanach – uroczystość odpustu ku czci św. Bartłomieja Apostoła. Uroczysta Suma, o godz. 11.30.

2. Poniedziałek – wsp. Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
Piątek – wsp. bł. Bronisławy, dziewicy.
*Pierwszy piątek. Spowiedź od godz. 16.30.
*Na mocy papieża Franciszka, w tym dniu jest obchodzony Dzień Dziękczynienia za Stworzony Świat.
Sobota – Pierwsza sobota. Wizyta u Chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30.

3. Oddziały Przedszkolne w Łyczane rozpoczynają rok szkolny 1 września (w piątek).

4. Nowy rok szkolny 2017/2018 rozpocznie się 4 września (poniedziałek).
*Szkoły Podstawowe z Sieprawia i z Łyczanki przyjdą na Mszę Świętą w tym dniu o godz. 8.00. Rozpoczęcie w szkole w Łyczance i w Sieprawiu, o godz. 9.15.
*Gimnazjum przyjdzie na Mszę Świętą na rozpoczęcie roku o godz. 9.00. Rozpoczęcie w Gimnazjum – po Mszy Świętej.
*Do spowiedzi świętej zachęcamy codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.

5. Parafia nasza przygotowuje się do uroczystości odpustu ku czci Bł. Anieli Salawy.
W przygotowaniu pomoże nam TRIDUUM przeżywane w dniach od 6 IX do 8 IX.

- 6 września (środa), pod hasłem: PRACA DROGĄ DO ŚWIĘTOŚCI, będziemy się modlić za sieprawskie rzemiosło. Siepraw słynie z pracy rzemieślniczej. Zapraszamy w tym dniu na Mszę Święta wszystkich, zwłaszcza rzemieślników, wszystkie podmioty gospodarcze.

- 7 września (czwartek), pod hasłem: WSPÓLNOTY W RODZINIE PARAFIALNEJ, na Mszę Świętą zapraszamy wszystkie wspólnoty działające przy naszym sanktuarium, łącznie z Trzecim Zakonem i Żywymi Różami.. To będzie dzień rozpoczęcia roku formacyjnego wspólnot.

- 8 września (piątek), pod hasłem RODZINA KOŚCIOŁEM DOMOWYM. Na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy całą Parafie, wszystkie rodziny. W całej Polsce w tym dniu będzie dokonany Akt POŚWIĘCENIA OJCZYZNY NIEPOKALANEMU SERCU MARYI.
*W tym dniu (8 IX) o 15.30 będzie spowiedź Chorych, oraz o 16.00 Msza Święta Chorych z udzieleniem Sakramentu Chorych.
Punktem kulminacyjnym uroczystości odpustu będzie Suma 9 września (sobota), o godz. 18.00, z udziałem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Pełny program Triduum i Odpustu...

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę prosimy Rodziny z ulicy Granicznej, spod numerów: 4 – 30.

7. Do wieczności odeszli: śp. Genowefa Przęczek, śp. Alicja Figiel, śp. Jerzy Baran.
W minionym tygodniu (23 VIII) minęła 40 rocznica śmierci naszego proboszcza śp. Ks. Kanonika Michała Dyducha. Polecajmy naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.