Dzisiaj po południu o godz. 15:30 nieszpory i o 16:00 Msza Św.

Gościmy w dzisiejszą niedzielę w naszej parafii ks. Zbigniewa Lenarta, misjonarza z Kazachstanu, który będzie głosił słowo Boże. Po Mszach, przed kościołem będzie kwesta na misje w Kazachstanie.

Dzisiaj żegnamy Ks. Michała Curzydło, wikariusza, który pełnił posługę kapłańską w naszej parafii przez 3 lata. Ks. Arcybiskup posyła Ks. Michała do Parafii św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej. Bardzo dziękujemy mu za ofiarną kapłańską pracę w naszej Parafii. Życzymy Ks. Michałowi dalszej Opieki Bożej, Matki Bożej Kalwaryjskiej i bł. Anieli Salawy.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

Środa - Święto św. Bartłomieja, apostoła.

Po Mszy św. o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu.

Msze Święte: 6.30, 18.00 i w Olszowicach, o godz. 18.00. Na każdej Mszy Świętej odnowienie Aktu zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej.

Sobota - wspomnienie św. Moniki, matki św. Augustyna, któremu modlitwą i łzami wyjednała u Boga łaskę nawrócenia. Zmarła w Ostii w 387 r. O 17.00 Nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

Bóg zapłać za ofiary składane na tacę w każdą niedzielę na potrzeby naszej Parafii. Szczególnie w 3 niedzielę miesiąca. W najbliższym czasie rozpoczną się prace nad poprawą oświetlenia w kościele. Natomiast obecnie trwają przygotowania do opracowania projektu nowych drzwi w kościele. W Kościele w Olszowicach planowane jest założenie daszku nad wejściem głównym i odnowienie drzwi.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o 8.00 prosimy parafian z ul. Długiej od nr 66 do 140.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, miesięcznika „Staś” dla dzieci, dwumiesięcznika „Miłujcie się” oraz bezpłatny „Poradnik dla Rodziców”.

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.